banner864

Gök gürültülü sağanak uyarısı 29 Mayıs 2014, 15:41

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, bu akşam saatlerinden itibaren ülkemizin batı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bu gece ve yarın Balıkesir'in batı kesimleri, Tekirdağ'ın batısı, Edirne ve Çanakkale çevreleri başta olmak üzere Marmara'nın güney ve batısı, Kuzey ve İç Ege ile yarın öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.
Yağışların; hafta sonunda da Marmara ve Batı Karadeniz geneli ile Kuzey Ege'de yer yer kuvvetli olarak devam etmesi beklenmektedir.

METEOROLOJİ'DEN BATI KARADENİZ VE ANKARA İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI


Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara çevrelerindeki kuvvetli yağış beklendiğinden vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.
Bolu, Karabük, Çankırı, Kastamonu ile Ankara çevrelerinde yağışların lokal dolu ile birlikte yer yer kuvvetli olması (genel 6-20 yer yer 21-50 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.
DHA

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar