banner864

Gökçek'in makineleri ODTÜ'yü istila etti 24 Ekim 2013, 15:44

Sosyal medya üzerinden "Ankara direniyor" adı altında örgütlenen yurttaşlar, ODTÜ'deki ağaç katliamı nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Valisi ve diğer sorumlularla ilgili suç duyurusunda bulundu.
Olcay Kabaktepe - Aydınlık


 Ankara Adliyesi önünde toplanan yurttaşlar, basın açıklaması yaparak sorumluların cezalandırılmasını istedil. Av. Doğan Erkan, açıklamada, bir gecede binlerce ağacın katledildiğini belirterek, "Olayın devamında öğrencilere kazma ve küreklerle saldırılar oldu. Bizler kamu olarak onların koruyamadığı çevreyi koruyacağız. Demokrasi yeşerene kadar mücadelemiz sürecek" dedi. Vatandaşlar da, "Gün gelecek devran dönecek Gökçek halka hesap verecek", "Her yer ODTÜ her yer direniş" sloganlarını attılar.

Şüpheli olarak Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkan Vekili, Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi İnşaat Ekip Şefi, suça iştirak ettiği anlaşılacak diğer belediye görevlileri, 10 Nisan Polis Merkezi karakol amiri ve görev ihmalinde bulunan diğer karakol polisleri, Ankara Valisi, Valilikte görevli sorumluluğu tespit edilecek kişiler ve Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli sorumluluğu tespit edilecek kişilerin yer aldığı dilekçede suç unsuru olarak, "Kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle silahla kasten yaralaması. Kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan ya da kamu yararına veya hizmetine tahsis edilen eşya hakkında gece vakti nitelikli hırsızlık. Kamu kurum ve kuruluşlarına ait, kamu hizmetine tahsis edilmiş veya kamunun yararlanmasına ayrılmış eşya hakkında nitelikli mala zarar verme suçu. Her türlü dikili ağaç, fidan veya bağ çubuğuna zarar verme. Hakkı olmayan yere tecavüz. Kamu görevlisinin görevi kötüye kullanması. Kamu görevlisinin görevi ihmali. Kamu görevlisinin suçluyu kayırması" unsurları yer aldı.


Yorum Gönder