banner864

Gözaltı tehdidine TGB'den Hodri Meydan! 12 Aralık 2013, 21:16

"Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Antalya gezisi öncesinde TGB'liler gözaltına alınacak" iddiası ortaya atıldı. Manavgat Kaymakamlığı sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bir toplantı düzenledi. Toplantıda ilçedeki önlemler ve TGB'li gençlerin gözaltına alınacağı konuşuldu. Kaymakamlık iddiaları yalanladı. TGB "hodri meydan" dedi.
14 Aralık'ta Antalya'nın Manavgat İlçesine sıkı yönetim geliyor. Gerekçe Muğla ve Trakya'da yaşanların aynısı. Yani korku.

Başbakan Erdoğan hafta sonu Antalya ve ilçelerini ziyaret edecek. Erdoğan, 20 yıl aradan sonra Manavgat'a ilk kez gidecek. İlçede çoktan kırmızı alarm verildi.

İlk olarak Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nda toplantı düzenledi. Toplantıya belediye başkanları, ilçe genel meclis üyeleri, oda başkanları, demokratik kitle örgütü temsilcileri, muhtarlar ve turizmciler çağrıldı. Ancak İşçi Partililer ve TGB üyeleri toplatıya çağrılmadı. İşte bu toplantıyla ilgili ortaya atılan bir iddia Antalya'nın gündemine bomba gibi düştü.

Manavgathaberi.com internet sitesinde haberine göre, TGB'liler gözaltına alınacak. Ulusal Kanal'a ulaşan bilgiye göre; emniyetin elinde 45 kişilik gözaltı listesi var.

Daha önce Muğla, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli gibi illerde TGB üyeleri gözaltına alınmış olması iddiayı güçlendirdi. Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, gözaltı iddiaları yalanladı.

TGB'li gençlerde gözaltı ile ilgli "hodri meydan" dedi.
 
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar