Gül: “Bunun olması çok utandırıcı“ 03 Kasım 2013, 11:48

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Meclis'teki türban uzlaşmasıyla ilgili muhalefete bir kez daha teşekkür etti, "gelinen noktayla gurur duymalıyız" dedi. Gül, Amerika'nın kaynaklı dinleme skandalıyla ilgili de "ayıp olmuş oluyor" yorumunu yaptı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis'e türbanlı milletvekillerinin girmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi'ne bir kez daha teşekkür etti.

Gül, İskoçya'nın Başkenti Edinburg'ta gazetecilerin türbanla ilgili sorularını yanıtladı. “Merve Kavakçı Meclis’ten çıkartıldığında ne hissetmiştiniz?” sorusuna "Cumhurbaşkanı olarak o dönemi anlatmam olmaz herhalde. Her şeyin bir zamanı var. O gün karşı çıkan siyasi kurumlar bugün hep beraber destek verdiler. Bugünkü gelinen nokta ile hepimizin gurur duyması gerekir" şeklinde yanıtladı.

Gül, Türkiye ile İngiltere arasında düzenlenen "Tatlı Dil" platformunda dinleme skandalıyla ilgili de konuştu, Amerika'nın bütün dünyayı dinlemesi konusunda "burada esas problem, müttefikler arasında bunun olması çok utandırıcı ve mahcup edici durum ortaya çıkartıyor. Aslında yaşanan şey bu. Doğrusu gerçekten ayıp olmuş oluyor" dedi.

Gül ellerinde Türkiye'nin dinlediğine ilişkin bir bilgi bulunmadığını söyledi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Malik boyraz :

aslinda ne gerek var tayyibin gulunu dinlemeye her bilgi isteyene alenen verilir

sydneyden turan :

21 inci asrin acayip cumhurbaskani allahim gercek turk halkina sabir versin.

Sami ÇETİNKAYA :

sn gül sizin gibiler gurur duyması gayet normal sizzin gibi, tayyip gibileri türban konusunda takdir ediyorum ama chp'nin başında yönetiminde bulnup da türbana destek verenleri atatürkçülüğe ihanetle suçlayıp nalet olsun diyorum

mdd :

türkiye'yi dinlemelerine gerek yokki, zaten herşeyi açık açık anlatıyorsunuz as başkanlarınıza

serkan acarel :

abd de echelon diye bir sistemi var, sinegin viziltisini bile dinliyebiliyorlar. echelon un kücügüde hem instanbul da, hem ankara da, hemde incirlikte. abd bal gibi türkiye yi dinliyor,

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar