banner864

Gül çok sert yanıt verdi 01 Şubat 2014, 17:38

Devlet zirvesi medya üzerinden birbiriyle mesajlaşmaya başladı. Başbakan Erdoğan'ın "paralel yapı Cumhurbaşkanı'nı da dinledi" sözlerine Gül çok sert yanıt verdi. Gül, "Kurcalarsan her yerden konuşulacak şeyler çıkar" dedi. İşte Cumhurbaşkanı ve Başbakan Koltuğunda oturan Gül ile Erdoğan'ın şantaja varan mesajları...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Tayyip Erdoğan medya üzerinden birbirlerine önemli mesajlar veriyor.

Erdoğan, devlet içindeki Fethullahçı örgütlenmenin kendisinin yanı sıra Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı'nı da dinlediğini açıklamıştı.

“Cumhurbaşkanı’nın dinlenmesinden Meclis Başkanı’na varıncaya, benim dinlenmeme kadar. Ailelerimize, çocuklarımıza varıncaya kadar herkesi dinlemişler”

Bu açıklama Fethullah Gülen'in ses kasetlerinin internete servis edildiği anlarda yapıldı. Erdoğan Gül'e "kasetlerin elimde" mesajı verdi. Erdoğan bu açıklamaları yaptığında İran'dan dönüyordu Gül de İtalya'daydı.

Gül'ün İtalya'dan gülen yüz ifadelerinin olduğu görüntüden 5 saniye...

İtalya'dan döner dönmez Gül'e ilk yöneltilen soru Erdoğan'ın "cemaat Cumhurbaşkanı'nı da dinlemiş" açıklaması oldu.

"Paralel yapı Cumhurbaşkanı'nı da dinledi" sorusu Gül'ün İtalya'ya yanında götürdüğü gazeteciler tarafından da soruldu. Gül doğrudan Erdoğan'a yanıt verdi, "Kurcalarsan konuşulacak çok şey çıkar" dedi.

“Bu konuları aşıp Türkiye'nin önündeki asıl gündeme bakması lazım. Kurcalarsan her yerden konuşulacak şeyler çıkar”

Erdoğan'ın "kasetlerin var, yayınlanır" ifadelerine karşılık Gül, "kurcalama, konuşulacak çok şeyin var" yanıtı Ankara'da karşılıklı "şantaj" olarak yorumlandı.

17 Ocak günü de İşçi Partisi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İsviçre Bankarı'nda gizli hesabını olduğunu açıklamıştı.

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, Gül'ün gizli hesabının belgesinin Başbakan Erdoğan'da olduğunu belirtmişti.
 

Yorumlar

Osman :

hepsi ayni .........

VATAN SAGOLSUN :

al birini vur birine yahut tencere yuvarlanmis kapagini bulmus=turkcede ne guzel kisa yoldan aciklaniyor hersey!

K .sahin :

Atopotlar turkiyeyi sarmis herkez uyuyormus yazik boyle vatan satilirmi bunlar kendi yasadiklari yere af edersiniz .......?

sydneyden turan :

bunlar degil bir devlet asireti bile yonetecek capta degil. yazik oluyor bu ulkeye.

Sevim ipekli :

Cok yazik kimler bizi idare ediyormus , anladigim kadariyla hepsinin acigi var ,durust calisan yokmus ,benim sehirimdeki millet vekileride cok yolsuzluk yapiyor hayretler icindeyim, lutfen guzel halkimiz oyunuzu kime vereceginizi iyice tartin bicin oyle verin kimselere kanmayin

a.çetin :

evet cumhuruda olayların içene çekmek için tehdit ediyor.

cellat :

mahkum cellada hemen infaz edecektin hani cellat kafanı sallarsan anlarsın. koskoca devlet yıkılmış kafamızı bir sallasak kelle önümüze düşecek şu hale bak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar