Gülen Amerikan Gazetesi'ne konuştu 21 Ocak 2014, 13:58

Önceki gün "yabancı basına konuşmam" diyen Fethullah Gülen, Amerikan Wall Street Journal Gazetesi'ne röportaj verdi. Cemaatin AKP'ye alternatif parti fikrine sıcak baktığını belirten Gülen, CHP'ye destek vereceği söylentilerini de yalanlamadı.
 Fethullah Gülen, Amerikan The Wall Strett Journal Gazetesi'ne röportaj verdi.

Gülen, e-posta yoluyla yapılan röportajda "AKP'ye siyasi bir alternatifin oluşmasına sıcak baktığını" belirtti. Gülen'e yerel seçimlerde CHP'ye destek vereceği şeklindeki haberler de soruldu. Gülen cemaatin CHP'ye destek verebileceği haberlerini yalanlamadı.

Gülen, "Fırsatlar geldiğinde Cemaat üyeleri, tıpkı diğer vatandaşlar gibi seçimlerini değerler üzerinden yapacaktır.

İnsanlar seçimlerini öz değerlerini paylaşanlarla aynı doğrultuda yapabilirler" dedi.

Fethullah Gülen, Emniyet, yargı ve bürokrasideki görevden almalarla ilgili de konuştu. Gülen, "İdeoloji, sempati veya dünya görüşüne göre yapılan tasfiyeler, şimdiki hükümetin sonlandırmaya söz verdiği geçmişin uygulamalarıydı" ifadelerini kullandı.

Gülen "Birkaç ay önce kahramanlar olarak anılan polis ve yargı üyelerinin, şimdi kışın ortasında herhangi bir inceleme olmadan, aniden yerlerinin değiştirilmesi ironik bir durum" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

R. Oral Yucer :

Unutmayin yaratan yapilan her musubetin hesabini soracaktir

cengiz :

kadircim acaba çalanlar hangi partiden

yunus tulgar :

Hocami ne hocasi ya menfaat icin ülkesini satiyor

i,rfan :

allah seni bildigi gibi yapsın sayın hocam

kadir gürsoy :

allah gercek mümin ve mümmine kullarından eylesin arac olması gereken para pul amaç edinenlerden rabbim bütün müminleri korusun ama şuda var herkes birgün hakka yüriyecek ??

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar