banner864

Gülen isim vermeden Erdoğan'ı eleştirdi 15 Aralık 2014, 19:06

Cemaat basınına yönelik operasyonların ardından Fethullah Gülen'den ilk tepki geldi. Gülen "Herkes kendisini bir firavun gibi zannetmeye başlar ve onların akıbetinin ne olduğu da bellidir" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı.
Fethullah Gülen, Cemaat'inin basın organlarına yapılan operasyonun ardından isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi. Gülen, Erdoğan'ı Firavuna benzetti.

Gülen, eski cumhurbaşkanlarının cemaatine verdiği desteği de açıkladı.

Fethullah Gülen, Erdoğan'ı Firavuna kendisini ise Hz. Musa'ya benzetti. Peki, Firavunla Hz. Musa arasındaki yaşanan o olay neydi?

Hz. Musa, Mısır'da, Firavun'un zulmettiği İsrailoğullarını kurtarmak için kavmiyle yola çıkmıştı. Yanına veziri Hâman'ı da alan Firavun, ordusu ile Musa ve kavminin peşine düşmüştü. 

Kızıldeniz kıyısında köşeye sıkışan Musa asasını vurunca deniz ikiye yarılmış, yaklaşık 600 bin Yahudi yarılan denizden 4 kilometre yürüyerek geçmişlerdi. Firavun ve askerleri ise boğularak ölmüştü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

peyman boyer :

fethullah kendini melek falan mı sanıyor, yoksa hesap gününde allah tarafından perçeminden tutulup cehennemin dibine atılmayacağı konusunda kendisine garanti mi verilmiş?

cenap aytepe :

bu kadar yalan ve düzmece ile aileleri kopardın yalan iftira ile vatanseverlerin ölümüne sebep oldun .......be hey....ozaman sendemi firevundun

AliTopuk:

rte de fetullah gülen de ikiside resmen tam bir firavun ve ikisininde acilenyargılanması gerekiyor ancak o zaman türkiye'de huzur olur!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder