banner864

Gülen'e örgüt soruşturması 01 Mayıs 2014, 11:23

Fethullah Gülen hakkında örgüt soruşturması başlatıldığı haberlerinin ardından Gülen'in avukatı soluğu adliyede aldı. Avukat Adnan Şeker'e, Sakarya'dan gönderilen bir şikayet üzerine "Örgüt kurmak" suçundan soruşturma başlatıldığı bilgisi verildi. Soruşturmayla ilgili ihbarın "Ak Parti ve Fethullah Gülen Terör Örgütü" başlıklı olması dikkat çekti.
Fethullah Gülen'e örgüt soruşturması haberlerinin ardından, Gülen'in avukatı Adnan Şeker soluğu adliyede aldı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre Şeker, Ankara Adliyesi’ne giderek müvekkili hakkında soruşturma olup olmadığını sordu.

Adliyeden Avukat Şeker’e, Gülen hakkında sürdürülen bir soruşturmaye ilişkin UYAP kaydı bulunmadığına dair belge verildi.

Gülen'in avukatı, bu kez Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu’na gitti. Başsavcıvekili Veli Dalgalı ile görüşen Avukat Şeker, Savcı Serdar Coşkun tarafından sürdürülen bir soruşturma bulunduğu bilgisine ulaştı.

Savcı Serdar Coşkun'un, Sakaryalı bir vatandaşın gönderdiği "Ak Parti ve Fettulah Gülen Terör Örgütü" başlıklı şikayet dilekçesini 9 Nisan’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ileterek iddiaların araştırılması için talimat verdiği öğrenildi.

ulusalkanl.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar