banner864

Gülen'in başvurusuna ret 24 Ağustos 2014, 12:58

Gülen örgütünün "30 ilde F tipi örgüte yönelik çalışma yapılması" talimatına karşı yürüttüğü taktik tutmadı. Avukatların 30 ilin savcılığına sunduğu "işlem yapılmasın" dilekçeleri ile ilgili görevsizlik kararı verildi. Tehdit ifadeleri de içerdiği belirtilen dilekçeler "görevsizlik" kararı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.
Emniyet'teki F tipi yapılanmaya yönelik operasyonlar devam ederken, Fethullah Gülen'in soruşturmaları engellemek için başvurduğu itiraz taktiği işe yaramadı.

Gülen avukatı aracılığı ile Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede, "Emniyet'teki yapılanmaya yönelik işlem yapılmasın" demişti. Aynı dilekçenin kopyala yapıştır yöntemi ile 30 farklı ilin savcılığına da verildiği ortaya çıktı.

Fethullah Gülen'in "binde birini tanımam" dediği ancak Avukatı Nurullah Albayrak aracılığıyla F tipi polislerin araştırılmaması için uyguladığı dilekçe taktiği işe yaramadı.

Aralarında Mersin ve Ordu'nun da olduğu 30 ilin Başsavcılıkları "görevsizlik" kararı vererek dosyaları tek tek Ankara Başsavcılığı'na gönderdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar