banner864

Gülen'in Sarıgül ile ilgili ses kayıtları yayınlandı 18 Şubat 2014, 18:48

Fethullah Gülen'in cemaat yetkilileriyle yaptığı yeni telefon görüşmeleri ortaya çıktı. CHP'nin cemaat ile ilişkisini gün yüzüne çıkaran görüşmelerde, CHP Milletvekili Aydın Ayaydın'ın cemaat yöneticisini ziyaret ettiği Gülen'e aktarılıyor. Ayaydın, cemaat yöneticisi aracılığıyla Gülen'e "Mustafa Sarıgül'ün adaylığı kesin" mesajını iletiyor. Sarıgül'ün adaylığının Türk milletinden önce Gülen'e haber verildiği anlaşılıyor.
 Fethullah Gülen'e ait yeni telefon görüşmeleri yayınlandı.

Görüşmelerde, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ile ilgili önemli ifadeler yer alıyor.

Cemaat yöneticisi Gülen'e çeşitli konularda rapor veriyor. Yöneticisi, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresindeki Milletvekili Aydın Ayaydın'ın cemaati ziyaret ettiğini anlatıyor. Yönetici, CHP'li Ayaydın'ın "Selam ve hürmetleri ile geçmiş olsun" dileklerini Fethullah Gülen'e iletiyor.

Cemaat yetkilisi bu girişin ardından Mustafa Sarıgül'ün adaylığı konusunda Aydın Ayaydın'ın verdiği bilgileri anlatmaya başlıyor.

Sarıgül'ün aday adayı olduğunu, adaylığının kesin olduğunu, gelecek günlerde açıklanacağını art arda Gülen'e aktarıyor. Cemaat yöneticisi, Ayaydın'ın "Mustafa Sarıgül ayın üçünde Parti Meclisi'ne gelecek, kabul edilecek. Adaylığı kesin" dediğini belirtiyor.

Mustafa Sarıgül'ün belediye başkan adaylığının, Türk milletine açıklanmadan Pensilvanya'ya sızdırılması dikkat çekiyor.

Fethullah Gülen CHP'li Ayaydın'dan gelen "Sarıgül'ün adaylığı kesin" mesajı üzerine bir yorumda bulunmuyor.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ali hekimoğlu :

daha neler goreceğiz hayırlısı inşallah

türkmen :

ulusal kanalı severek seyrediyorum zaten 3 4 kanal var ama siz oldu bitti kaşıntınız chp oldu birlik olmasanız tayibe yem olursunuz

canseren gizemli :

ekonomik ve sıtratajik bağımsızlığı olmayan ülkeleri emperyalistlerin tayin ettiği kişiler yönetir

abrek :

yazık şu büyük tarihe.. yazık chp'ye.. ne hallere düşürmüşler koca cumhuriyet kuran partiyi.. amerikada ki bir gericinin emrine sürmüşler resmen.. yazık..

Nuriye :

şu önümüzdeki kritik süreç siyasi çekişmelere feda edilecek bir süreçmidir askerin yargının yürütmeye baglandıgı dikkatli adım atılması gereken kritik bir dönemmidir ???????????!? ..

mdd :

kimse işçi partisini oyları bölüyorsunuz diye suçlamasın. oyları bölen fetoş ile anlaşan y- chp dir

E.Özaydin :

mustafa sarigül ,ileride chp yapilacak olan cemaat operasyonunun basidir, bunu herkes böyle bilsin , bu operasyan chp icersindeki kürtcülerle yapilacak , kürcüler ise kilicdaroglunun birütüsleridir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder