banner864

Gülen'in vakfından operasyon açıklaması 14 Ocak 2014, 20:26

Onursal Başkanlığını Fethullah Gülen'in yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Başbakan Erdoğan'a basın açıklamasıyla yanıt verdi. Tarihinde ilk kez kamerların karşına geçen Vakıf, Fethullah Gülen'in örgüt lideri olarak yargılanmak istendiğine dikkat çekti.
Başbakan Erdoğan'ın Cemaat'e yönelik bu sözlerine, Fethullah Gülen'in onursal başkanlığını yürüttüğü Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı yanıt verdi.

Tarihinde ilk kez basın açıklaması yapan Vakıf, Fethullah Gülen'in örgüt lideri gibi suçlanarak yargılanmak istendiğine dikkat çekti.

Vakıf, sosyal medyada Fethullah Gülen'in olduğu iddia edilen telefon konuşmasını doğruladı. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanı'ndan inisiyatif kullanmasını isteyen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, "Yoksa çok geç olacak" diye uyardı.

“Milyonlarca gönüldaşı olan bir anlayışı, bir düşünceyi, çeteyle, örgütle itham etmek, alabildiğine yanlış tarihi tanımları referans vermek fevkalade üzücüdür. Gülen’le konuşmak suçmuş, sanki telefon üzerinden yapmak büyük bir örgüt işi gibi lanse etme, anlayış açısından nerelere kadar savrulduğumuzu zannediyorum işaret etmesi bakımından önemlidir. Bunlar ciddi manada kaygı oluşturan, geleceğini fevkalade riske eden yaklaşımlardır. Cumhurbaşkanı’mız Başbakanımız ve TBMM Başkanımız bu dağılmanın önüne geçemezlerse, bu ülkede bazı şeyleri yapmanın ve yerine getirmenin çok geç olacağı endişesini taşıyoruz”

Vakıf, yargıda, orduda ve bürokraside Fethullah Gülen takipçileri olduğunu belirtti.

Vakıf, açıklamsında İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'e gönderme yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar