banner864

Gülen'in yeni ses kayıtları yayınlandı 05 Mart 2014, 21:50

Başbakan Erdoğan ile ilgili ses kayıtlarının servis edilmesinin ardından Fethullah Gülen'in çevresine ait olduğu iddia edilen dört ses kaydı yayınlandı. Gülen'in doktoru Kudret Ünal'ın işadamı Murat Sungurlu'dan Bank Asya için para istediği öne sürüldü.
 Başbakan Erdoğan'ın görüşmelerinin ardından bu kez cemaate ait olduğu iddia edilen dört yeni ses kaydı ortaya çıktı. Görüşmeler, cemaatin dini imanı para dedirtti.

İlk görüşmenin Fethullah Gülen'in doktoru Kudret Ünal ile İşadamı Murat Sungurlu arasında geçtiği iddia ediliyor.

Ünal, Türk Hava Yolları'nın aniden çektiği 300 milyon dolar nedeniyle Bank Asya'nın zor duruma düştüğünü belirtiyor. Ünal, 300 milyon doları Murat Sungurlu ve çevresinin karşılayarak Bank Asya'ya yatırmasını istiyor.

Ünal, Umre'ye gidecek olan Sungurlu'ya "Bu iş 15-20 Umre eder" diyor. Doktor Ünal, Gülen'in en büyük sıkıntısının Bank Asya olduğunu Murat Sungurlu'ya söylüyor. Ardından da bu parayı Bank Asya'ya yatırması halinde cemaatin kapılarının sonuna kadar açılacağını belirtiyor.

İkinci görüşme de yine Gülen'in doktoru Ünal ile İşadamı Fatih Aktaş arasında. Aktaş, "120 topladık" diyor, Ünal ise "Siz onu 300'e çıkarın" yanıtını veriyor. Kudret Ünal, "300" toplaması halinde telefonla görüşmek yerine Fethullah Gülen ile yüz yüze görüşebileceğini anlatıyor. Ünal, Gülen için "O da desin bizim Fatih bu işlerde cankurtaran. Bu sana krizin meyvesi olur" ifadelerini kullanıyor.

Bir iki görüşme ise Fethullahçı örgütlenmenin Bürokrasi İmamı olduğu belirtilen Murat Karabulut ile yardımcısı olduğu ileri sürülen Hazım Sesli'ye ait. Görüşmede, başörtüsü konusunda Fethullah Gülen'den fetva isteyen bir vali eşi konuşuluyor. Valinin eşi, resmi törene türbanlı katılmak için Fethullah Gülen'den fetva istiyor. İmam Murat Karabulut, Gülen ile irtibat kuruyor ve Yardımcısı Sesli'ye geri dönüyor. Gülen, vali eşi için "Normal devam etsin" fetvası veriyor. İmam ve yardımcısı bu yolla valiye yaklaştıklarını anlatıyorlar.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar