banner864

Güler'den Gezi itirafı 16 Kasım 2013, 08:48

"Gezi olaylarında kavrayamadığımız yerler var mı evet var, kavrayamadık. " Meclis'te milletvekillerinin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Haziran eylemleri ile ilgili işte bu açıklamayı yaptı. Güler, Cumhuriyet tarihinde ilk kez polise toplu şiddet uygulandığını öne sürdü.
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Meclis'te Haziran ayaklanmasıyla ilgili milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Güler, hükümet olarak eylemlerde bazı bölümleri kavrayamadıklarını söyledi.

Yurt genelinde 5 bin 532 protesto gösterisinin gerçekleştiğini belirten Güler, polise şiddet uygulandığını öne sürdü. Güler, "Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar toplu şiddet olayı polise karşı uygulandı." dedi.

"Gezi olaylarında kavrayamadığımız yerler var mı evet var, kavrayamadık." diyen Güler, eylemlerin arkasında uluslararası güçler ve çözüm sürecinin baltalanmasına kadar varan bir arayış olduğunu iddia etti.

"Kızlı erkekli öğrenci evleri" açıklamalarına da değinen Bakan Güler, "Böyle bir uygulamanın kanunsuz olduğunu söylüyorum böyle bir talimatımız da olamaz." şeklinde konuştu.

Güler, 10 Kasım törenlerinde halka küfreden Adana Valisi Hüseyin Avni Coş hakkında da incelemenin sürdüğünü ve 9 kişi hakkında işlem yapıldını açıkladı.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Göksel Zorlu :

Sen hala anlayamamışsın. Bu anlama yetenegiyle ancak bizde bakan olunur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar