banner864

Güler'in rüşvet aldığı iddia edilen yeri Ulusal Kanal görüntüledi 19 Aralık 2013, 21:13

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'e verildiği iddia edilen rüşvet, Emniyet tarafından görüntülendi. Görüntülerde, Barış Güler'in eli boş girdiği Sultanahmet'teki bir iş yerinden çantayla çıktığı görülüyor. Ulusal Kanal, görüntülerin çekildiği Orient Bazaar iş merkezindeydi.
İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in rüşvet taşıdığı iddia edilen görüntüler ortaya çıktı. Ulusal Kanal, Emniyet'in fiziki takiple fotoğrafladığı Sultanahmet'teki iş yerini görüntüledi.

Şüpheli Rıza Sarraf'ın Bakan Muammer Güler'e toplamda 20 milyon lira rüşvet verdiği iddia edildi. Barış Güler'in rüşvet aldığı iddia edilen görüntüler Emniyet'in fiziki takibine yansıdı.

Görüntüler 16 Nisan 2013'e ait... Orient Bazaar'a eli boş giren Barış Güler'in büyükçe bir çantayla çıktığı görülüyor.

Bakan Güler'in bu rüşvet karşılığında Rıza Sarraf'ın 5 adamını Türk vatandaşlığına geçirmekte yardımcı olduğu, Sarraf hakkında basında çıkabilecek bazı haberleri engellediği ve Çin bankalarına Sarraf için referans mektubu yazdığı iddia ediliyor.

İşte İçişleri Bakanı Muammer Güler ve oğlu Barış Güler arasında geçtiği belirtilen o telefon görüşmesi.

Muammer Güler: Belki seni de dinleyen varsa...

Barış Güler: Özgür'ü de dinliyor olabilirler. Ben Tunç'u uyardım.

Muammer Güler: Dikkatli ol oğlum... Telefonda da dikkatli olun, kendisiyle konuşurken de dikkatli olun.

Bakan Güler ile Rıza Sarraf'ın yaptığı bir görüşmede ise Sarraf, Güler'den kendisini MASAK'a şikayet eden bir Emniyet Müdürü'nü sürdürmeyi istiyor. Bakan Güler, Orhan İnce olduğu iddia edilen Emniyet Müdürü için "Ayağını denk alsın meslekten attırırım" diyor.

Haber: Yakup Aslan
Kamera: Şengül Derin

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

orhan.acikyol :

Rüşvet operasyonu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar