banner864

Güner: Deniz Kuvvetleri kapanacak 11 Aralık 2013, 23:17

Eski Donanma Komutanı Müstafi Oramiral Nusret Güner, çok önemli bir açıklama yaptı. Güner, Balyoz ve Ergenekon davaları ile komuta kademesi zafiyete uğratılan Deniz Kuvvetleri'nin kapatılacağını söyledi. Güner, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in Deniz Kuvvetleri'ni "kurmay başkanlığı" adı altında doğrudan kendisine bağlayacağını belirtti.
Balyoz kararlarına tepki olarak istifa eden Eski Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner çarpıcı bir açıklama yaptı. Güner, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın kapatılmasının planlandığını söyledi.
Son olarak TSK'ya ait tesislere girişi yasaklanmasıyla gündeme gelen Oramiral Güner, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın yerine, "Deniz Kurmay Başkanlığı" kurulacağını duyurdu. Güner bu birliğin doğrudan Genelkurmay Başkanı'na bağlanacağını belirtti.
Güner, twitter hesabından "45. Donanma Komutanı Değerlendirme" başlığı altında yayınladığı metinde, Necdet Özel'e sert eleştirilerde bulundu. Özel'in "ustalık dönemine geçtiğini" belirten Emekli Oramiral Güner, bu dönemin ana hedefinin Deniz Kuvvetleri'nin kapatılması olacağını kaydetti.
Sayın Özel USTALIK dönemine başladı. Oramiral'e yasak koyma cesaretini gösteren kişinin, Deniz Kuvvetleri'ne hiçbir saygısının olmadığını düşünüyorum. Bundan sonra beklediğim gelişme, Komuta ve kurmay kademesinde yaratılan zafiyetin bahane gösterilerek, bazı ülkelerde olduğu gibi, Deniz Kuvvetleri'nin "Komutanlık"tan, "Kurmay Başkanlığı"na indirgenerek, Genelkurmay Başkanlığı'na bağlanmasıdır. Bunun USTALIK döneminin ana hedefi olacağını ve Donanma'nın generallerle yönetilmesi sonucunu doğuracağını düşünüyorum.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Savaş ölmez :

Ordu ne duruma geldi 3 tarafı denizlerle çevrili stratejik konum itibariyle ana merkezli bir ülkede düşmanların hatta dunyanın korktuğu iyi donanma sahibi ülkenin donanmasını önce içten yıktılar seni alkışlıyorum RTE bravo

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar