Güner: 'TSK'nın susturulması gerekiyordu' 07 Kasım 2013, 14:38

İstifa eden Donanma Komutanı Nusret Güner, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik operasyonların Büyük Ortadoğu Projesi'ni hayata geçirebilmek için yapıldığını söyledi. Güner; "Projenin amacı özerk Kürdistan ve İran'a karşı bir sünni kuşağı yaratmak, bunun için TSK'nın susturulması gerekiyordu." dedi.
 İstifa eden Donanma Komutanı Nusret Güner, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yapılan operasyonlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
Güner, tertiplerin amacı "Büyük Ortadoğu Projesi'nin hayata geçirilmesidir" dedi, projenin hedefinin özerk Kürdistan olduğunu vurguladı. 

Amaç Büyük Ortadoğu Projesi'yle bölgenin yeniden şekillendirilmesidir. Projenin hedefi ise özerk Kürdistan ve sünni bir kuşak yaratmaktır. Türkiye'deki operasyonların askeri hedefi de siyasilerin hareket alanın genişlemesi ve TSK'nın susuturulmasıdır.

Türkiye'nin projedeki rolüne de dikkat çeken Güner, İran'ın etrafını kuşatıyoruz dedi.

İran'a karşı sünni bir kuşak yaratıyoruz. Suriye'de aleviler devrilsin diye uğraşıyoruz. Amaç paralel. Tunus'ta da, Mısır'da da aynı. Türkiye'de yapılan operasyonun askeri hedefi de bu felsefenin uygulanabilmesidir. 

Güner, Deniz Kuvvetleri komutanı olmasına kesin gözüyle bakılırken TSK'ya yönelik tertiplere tepki olarak istifa etmişti. 


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar