banner864

Güney İsviçre Komünist Partisi'nden Aykutalp Avşar'a destek mesajı 16 Mart 2015, 18:41

Vatan Partisi Öncü Gençlik Kayseri İl Başkanı Aykutalp Avşar Kayseri'de Haziran 2013'teki Gezi Eylemleri sırasında Erdoğan'a "diktatör" dediği için bir yıl bir ay hapis cezasına çarptırıldı.

Avşar'ın hapis cezasın çarptırılmasına Güney İsviçre Komünist Partisi Genel Sekreteri Massimiliano Arif Ay ve Güney İsviçre Komünist Gençliği Genel Başkanı Samuel Iembo yayınladıkları ortak açıklamayla Avşar'a destek verdi.
İşte ortak açıklama

Bizler Komünist Parti (İsviçre) ve Güney İsviçre Komünist Gençliği olarak bu hükmü orantısız bir ceza olarak görmekle kalmayıp bu durumu herhangi bir modern, demokratik hukuk devletinde abes karşılamaktayız. Yoldaş Avşar'ı bir siyasi mahkum olarak nitelendiriyor ve kendisinin derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

2013 Haziran'ında Türkiye'nin genç ve dinamik kesimi, cumhuriyetçileri, anti-emperyalistleri ve sosyalistleri İslami köktendinciliğe, ülkenin toprak bütünlüğünün tahrip edilmesine, ülkenin Atlantikten emirlerle zaptedilmesine karşı başkaldırdı.

Hukuku çiğneyen, Türk Devriminin altı okuna ve kurucusu Mustafa Kemal'e ihanet içinde bulunan, polis gücünü kendi çıkarı uğruna kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir faşist diktatörlükte yaşanıyormuşcasına acımasız bir baskı uygulanmasını emretti.

İsviçreli komünistler Türk yoldaşları ile dostluk içerisinde Vatan Partisi'ne, partinin gençlik kanadına, Türkiye Gençlik Birliği'ne ve Türkiye'nin tüm demokratik, Kemalist ve komünist gençlerine dayanışma selamlarını iletir.

Yoldaş Aykutalp Avşar'a özel bir notumuz var. Bu zor zamanlarda gösterdiği kararlılık ve direnç bize İsviçre gibi bir Batı ülkesinde de emperyalizme karşı mücadelemizi sürdürmemizde ilham vermektedir.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder