banner864

Gürsel Tekin'den çarpıcı iddia 07 Mayıs 2015, 15:15

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den çarpıcı bir iddia geldi. Tekin Türkiye'nin bu akşam ya da cuma günü askeri operasyonla Suriye'ye gireceğini öne sürdü.
 CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den çarpıcı bir iddia geldi. Tekin Türkiye'nin bu akşam ya da cuma günü askeri operasyonla Suriye'ye gireceğini öne sürdü.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin yaklaşan seçimler öncesi önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

 "EN GEÇ 2 GÜN İÇİNDE"

AKP'nin oylarının hızla eridiğini ve yüzde 38’e gerilediğini belirten Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP hükümetinin tehlikeli bir oyunun içinde olduğunu söyledi. Tekin, Taraf'a yaptığı açıklamada ordunun 2 gün içinde Suriye'ye sokulacağını öne sürdü.

Tekin, "Kaynağım çok sağlam, çok güvenilir. Bu kaynak daha önce Süleyman Şah Türbesi’ndeki askerlerimizin adeta orada mahsur kaldığını, IŞİD’in insafına teslim edildiğini de önceden haber vermişti. Bu kaynağımın belirttiğine göre, Türkiye belki yarın akşam, belki öbür gün Suriye’ye askeri operasyon yapacak. Suriye’ye girecek." dedi.

“DAVUTOĞLU’NA SESLENİYORUM”

Türkiye’nin iki gün içinde Suriye’ye gireceği iddiasının Ankara kulislerinde ve dış basında da konuşulduğunun vurgulayan Gürsel Tekin, Başbakan Davutoğlu’na seslendi. Tekin, "Dışişleri Bakanı ya da sayın Davutoğlu iki cümle etsin. Seçim sürecine giderken ‘Hayır kardeşim asla böyle bir şey yoktur, yalandır, biz buna izin vermeyiz’ demesi herkesi rahatlatacaktır. Bu, partilerüstü bir konudur." ifadesini kullandı.

Gürsel Tekin'in iddiasına hükümet kanadından ilk yanıt Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan geldi. Yıldız "Kaynaklarını açıklasın" dediği Tekin'e, kaynaklarını gözden geçirme tavsiyesinde bulundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar