banner864

Gürsel Tekin: Devlet özür dilesin! 16 Kasım 2014, 17:06

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun “Dersim için binlerce kez özürüm diliyorum” çıkışının ardından CHP'den bir başka özür çağrısı geldi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Dersim konusunda CHP'nin değil ama devletin özür dilemesi gerektiğini savundu.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Dersim tavrını özetleyen bu sözler tartışmayı büyüttü. Ana muhalefet partisi CHP'den, bu kez de Dersim konusunda devlet özür dilesin çağırısı yapıldı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisindeki Dersim tartışmasını değerlendirdi. “Parti değil devlet özür dilesin” dedi. Tekin, "Bu konuda özür dilenecekse özrü devlet dileyecektir. Siyasi partilerin özür dilemesi olur mu?" diye konuştu.

Gürsel Tekin, hem Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nu hem de Tarnırıkulu'na tepki gösterenleri eleştirdi. Tekin, "Sezgin Bey kişisel düşüncesini ifade etmiştir. Cevap veren arkdaşlar da yanlış yapmıştır Sezgİn Bey de yanlış yapmıştır" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Osman Keser :

Gelecek icin Projeleri idialeri olmiyanlar gundemde kalabilmek icin Turkiye Cumurhiyetinin Kurucularina Hakare t ediyorlar . Once insan olun durust olun Partiyi basarisiz yapmak icin elinizden gelen her seyi yapiyorsunuz. Basarili olmak icin yaptiginiz dogru durus bir durusunuz yok. Cizginiz yok ....

R Yavuz :

AKP yine sizin bu acmazinizi kullanarak kurtlerde kaybettigi oylarini hu tartisma ilealevilerde tehminediyor,edecek

Garipmirzah :

devlet degil hainlerin torunlari ozurdilesin bu arada chpyede oy felan yok

mustafa atmaca :

artık chp yönetiminin değişmesi şart oldu

kurtoglu1919 :

dolu-bos, agzi olan konusuyor, bir de akilli bir sey dese bagri, o zaman devlet benden de özür dilesin, cünkü bu sacmalik lar benim ve millet,tin saglikla oynuyorsunuz tekin bey!!!

H.güngör :

Ne özürü bakın şu işe Atatürk'ün kurduğu parti kimlere kaldı

E.Özaydin :

sizin gibileri chp yi cizgisinden cikartiniz , özürü birakinda , yönetim komple istifa etsin , ülkeniz ve bu ülkenin aydin gelecegi icin , hayirli olacak , diye düsünüyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar