banner864

Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu'nun talimatını açıkladı 15 Temmuz 2015, 19:31

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Anayasa Mahkemesinin dershane kararı üzerine AKP'lilerin eleştirilerine tepki gösterdi. "CHP'ye hakaret edenler Davutoğlu'na ne diyecekler" diye soran Tekin, Kılıçdaroğlu'nun 10 Ağustos'tan sonra "Kimse Erdoğan aleyhinde konuşmayacak" talimatı verdiğinide söyledi.
Koalisyon görüşmelerinin ilk turunun ilk görüşmesi AKP ile CHP arasında yapıldı. Görüşme olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Ancak Anayasa Mahkemesi’nin dershane kararının ardından AKP'li vekillerden CHP'ye sert eleştiriler geldi. Bu eleştiriler CHP'de ciddi rahatsızlığa yolaçtı. 

Tepkiyi dile getiren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin oldu. Al Jazeera Türk'e konuşan Tekin, çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Tekin, "AYM’ye götürdü diye bu kadar aşağılıkça dil kullanarak CHP’ye saldıranlara Sayın Davutoğlu’nun bir şey söylemesi lazım. (...) Ne yapacağız, bize hakaret edenlere ‘oh ne güzel, bize hakaret edin, biz de elimizi kolumuzu bağlayalım’ mı diyeceğiz. (...) Biz darbecilere başkaldırmışız, kim bunlar? Herkes haddini bilecek." dedi.

"AKP'li vekiller CHP’ye saldırmayı alışkanlık haline getirirlerse bu çok sıkıntılı bir süreç olur." diyen Tekin, Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Erdoğan'ı eleştirmeyin talimatı verdiğini de söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hasan Cakir :

Allah muhabbetinizi artirsin,heryt be su koltuk nelere kadirmis

LEVENT USLU :

zavallisiniz..gali̇ba koltuk cazi̇p geldi̇...hesap sormayan,yaptiği zülmü ,hirsizliği konuşmayan nağmertti̇r..hükümet olursunuz,,koltuklara oturursunuz belki̇ ama i̇nanin baraj altinda kalirsiniz...inadına chp....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar