banner864

Haberimiz doğrulandı 25 Aralık 2013, 17:18

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yazılı bir açıklama yaparak Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi'nin "TCDD'ye yolsuzluk soruşturması" haberini doğruladı....
Devlet Demir Yolları ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiası üzerine başlatılan soruşturma Ankara Başsavcılığı tarafından doğrulandı.

Ulusal Kanal'ın duyurduğu haberle ilgili Başsavcılık'tan açıklama yapıldı. Açıklamada, soruşturmanın ihbar üzerine başlatıldığı ve halen sürdüğü ifade edildi.

TCDD Genel Müdürlüğü de bir açıklama yaptı. Ancak Başsavcılığın doğruladığı soruşturma kabullenilmedi.

Açıklamda, TCDD Genel Müdürü Süleyman Kahraman ve diğer kurum yöneticilerinin ifadesinin alınmadığı öne sürüldü.

Ulusal Kanal'ın duyurduğu haberde, Ankara'da yürütülen "yolsuzluk ve rüşvet" soruşturmasının ayrıntılarına yer verilmişti.

Soruşturulan isimler arasında, Başbakan Erdoğan'ın yakın çevresindeki iş adamı ve kamu görevlileri bulunuyor.

Ankara Savcısı Hakan Büyükabacı'nın "rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmak" suçlamalarıyla incelediği Devlet Demiryolları 1'inci ve 2'inci Bölge Müdürlüğü ile Yüksek Hızlı Tren Müdürlüğü ihaleleri inceleniyor.

Başbakan Erdoğan'ın yakın çevresinin soruşturulduğu dosyada; TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın da aralarında olduğu 16 üst düzey kamu görevlisi şüpheli gösteriliyor.

Başbakan Erdoğan'ın şüphelilerle samimiyetini gösteren fotoğraflar da dosyada delil olarak yer alıyor.İşte o haber (Habere erişmek için görseli tıklayın)
Etiketler

Yorum Gönder