banner864

Hacettepe Üniversitesi Rektörü'nden yeni skandal! 30 Nisan 2015, 19:45

Türk bayrağıyla PKK flamasını denk gören Hacettepe Üniversitesi Rektörü’nden yine ilginç açıklamalar yaptı. Rektör Murat Tuncer’e PKK’lıların öğrencilere saldırıları soruldu. Tuncer, “çözüm sürecini destekliyoruz” dedi.
PKK’lı bir grubun geçen ay Hacettepe Üniversitesi Beytepe yerleşkesinde kışkırtma ve saldırganlığı karşısında gösterdiği tavırlarla tepki toplayan Rektörü Murat Tuncer yine tuhaf sözler sarf etti.

Rektör Tuncer, üniversitenin Sıhhıye yerleşkesindeki Kültür Merkezi salonunda “Hacettepe Üniversitesi Değişim Süreci” başlıklı bir sunum için basının karşısına geçti. Ulusal Kanal Muhabiri, Rektör Tuncer’e PKK’lıların üniversitede öğrencilere yönelik saldırılarını sordu.

Rektör Tuncer soruya şaşırtıcı bir yanıt verdi.

Tuncer, açılıma katkı sunmak istediğini ifade etti.

Hacettepe Üniversitesi’nde Nevruz kutlamalarını bahane eden PKK’lılar Abdullah Öcalan posterleri ve PKK flamalarını üniversite içerisine asmıştı. PKK ve Öcalan posterlerine ses çıkarmayan Rektörlük Türk bayrağının indirilmesine müsaade etmişti. 

Tuncer  PKK’lılardan şikayetçi olan üniversite öğrencilerine “ben saldırmamaları için bir şey yapamam” diyerek  tepki göstermişti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mdd :

bunların çözüm süreci dediği şey abd ve taşeronlarına teslim olmak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar