banner864

Hafta Hafta Gebelik 22 Haziran 2015, 19:33

Hamilelik 1 yumurta ile 1 sperm hücresinin birleşmesinden bebek oluşumuna kadar süren, uzun bir yolculuk, mucizevi bir olaydır, bir kadının hayatındaki en önemli olaylardan birisidir.

Hamilelik  1 yumurta ile 1 sperm hücresinin birleşmesinden bebek  oluşumuna  kadar  süren,  uzun  bir  yolculuk, mucizevi  bir  olaydır, bir kadının  hayatındaki en önemli  olaylardan  birisidir.

Sağlıklı bir gebeliğe başlayabilmek için multivitaminler, folik asit takviyesi için bol bol portakal suyu içebilir ve yeşil yapraklı sebzeleri tüketebilirsiniz. Yine bazı egzersizler oldukça önemlidir. Tam olarak ne zaman gebe kalacağınızı bilemeyeceğiniz için özellikle de planlı gebeliklerde alkol içme,  ilaç alımı ve sigara içmekten kaçınmalısınız.

Her anne adayı daha gebelik gerçekleşmeden,  gebelik hakkında bilgi sahibi olmak ister. Gerek öncesinde, gerek gebelik esnasında bebeklerini ve kendilerini her hafta ne gibi gelişmelerin beklediğini doğal olarak merak ederler. Bu tür  bilgileri edinmek için  en iyi  kaynaklardan  birisi de günümüzde şüphesiz internettir.

·         Bu sabah kusmaları ne zaman geçecek?

·         Bebeğimin kalbi ne zaman atacak?

·         Gebeyken beslenmede nelere dikkat etmeliyim?

·         Ultrasonda cinsiyetini ne zaman öğrenebilirim?

·         Saçımı boyatabilir miyim?

·         Yüzümdeki  lekelerle  nasıl  başa çıkabilirim?

·         Üçlü test nedir? Ne için yapılır?

·         Hamilelik şekeriyle ilgili tarama testleri ne zaman yapılır?

·         Bebeğimde  bir sakatlık var  mı?

·         Amniyosentez  mutlaka gerekli mi?

·         Uçağa binebilir  miyim? Havalanındaki  X  ray cihazları  zararlı mı?

…gibi kafanızda birçok soru olduğunu çok iyi biliyoruz.

Tüm bu sorularınızın ve daha birçoklarının cevabını Doktoramcam.com’un sizler  için hazırladığı Hafta Hafta Gebelik rehberinde  bulabilirsiniz.

Bu  rehberde sadece  sağlık  konularıyla  ilgili  değil,  aynı  zamanda  hamilelik  kıyafetlerinizden,  hamileyken  yapacağınız  spor,  tatildeki  kısıtlamalar,  doğum çantası  hazırlama, ağrısız  doğum seçenekleri, bebeğiniz için  isim  bulmaya  kadar, aklınıza gelebilecek   birçok konuda da detaylı bilgilere ulaşacaksınız.

Etiketler

Yorumlar

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

burasi doğru ve başka ne olabilirki erdoğan i,stedi gökçek verdi ...peki ...ankara belediyesindeki halk partili meclis üyeleri ne yapti ......buyrun efendim deken balli çöreğe parmakmi daldirdilar hiç birinin sesi çikmadi .....jiplerini tamirle uğraşiyorlardir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar