banner864

Hakan Fidan'ın Güvenlik Zirvesi'ne neden katılmadığı ortaya çıktı 09 Ekim 2014, 18:20

Amerika'dan ve NATO'dan heyetlerin Türkiye temasları gündemdeyken MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Amerika'ya gittiği öğrenildi. Dün Başbakanlık'ta Aynel Arab eylemleri nedeniyle yapılan Güvenlik Zirvesi'ne Fidan'ın katılmaması dikkat çekmişti.
Suriye sınırında yaşanan politik, askeri belirsizlik ve artan güvenlik riskleri Amerika ile Türkiye arasındaki heyet trafiğini hızlandırdı.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın IŞİD'in Aynel Arab'a dayanmasıyla başlayan süreçle ilgili temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gittiği öğrenildi.

Fidan'ın dün Başbakanlık'ta "Kobani eylemleri" nedeniyle yapılan Güvenlik Zirvesi'ne katılmaması dikkatleri çekmişti.

Habertürk TV'nin haberine göre, Hakan Fidan ABD'de IŞİD'e karşı mücadeleyle ilgili temaslarda bulunuyor.

IŞİD'in Aynel Arap'ı kuşatması sonrası gelişen süreçte Amerikalaılar'ın Türkiye'ye ilgilisi yoğunlaştı. Hem açık diplomatik yollardan hem de istihbari süreçler bakımından Amerikan heyetlerinin Türkiye ilgilisi arttı. Yeniçağ yazarı Savaş Süzal, Amerikalı son 30 yılı geride bırakan yoğunlukla Türkiye'ye heyet ve istihbaratçı gönderdiği Washinton'dan bildirmişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

mehmet onur :

kobani ne ya orası ayn el arab oradaki kürt nüfus ne zaman ağırlık kazandı açın gözünüzü koridorla pkk yı silahlandırmaya tampon bölgewyle mehmetçiği suriyeyeye sokmaya çalışıyorlar

ŞAhsine çiftçi :

abd biliyor bu fırsat türkiyeyi bölme fırsatı bir daha ele geçmez böyle piyonlar bir daha bulamaz bu abd tarihinde son fırsatttır türkiyeyi bölüp parçalamak için . Onun için telaşe kapıldılar . ,,, geçmiş olsun abd. Unut gitsin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder