banner864

Hakan Fidan'ın istifası muhalefette de yankı buldu 07 Şubat 2015, 19:33

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifası muhalefette de yankı buldu. CHP Hakan Fidan için "Başbakan olacak" yorumları yaparken, MHP dokunulmazlık zırhı için, Fidan'ın meclise gireceği görüşünde.

Hakan Fidan'ın istifasına muhalefetin tepkileri paylaşan: ulusalkanal
 "Seçimlere katılacak mı" tartışmalarının ardından, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, görevinden istifa etti. Konuyla ilgili muhalafet partilerinde öne çıkan iki görüş var. Biri, Hakan Fidan'ın Başbakan yapılmak istenmesi, diğer ise meclise girerek dokunulmazlık kazanması. CHP, daha çok ilk ihtimal üzerinde duruyor.
CHP'li Faik Öztrak'ın görüşü, Kılıçdaroğlu'ndan biraz farklı. O, "büyük bir panik" olduğunu, bu nedenle Hakan Fidan'ın dokunulmazlık istediği görüşünde.

MHP'nin görüşü de benzer. PKK ile görüşmeler ve MİT tırları gibi çok tartışılan konular nedeniyle, Hakan Fidan'ın dokunulmazlık zırhı istediği düşünülüyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ilahiadalet :

yapma yaa , ne ileri görüşlü adamlarsınız helal olsun. vatandaş sizden önce neler olup bitecek görüp anlıyor siz geriden geliyorsunuz.chp sana aç kalsan mhp sen susuz kalsan bırak oyu ne ekmek ne su yok artık size. siz hakkınızı fazlasıyla kullandınız..

korkut türk :

kim meclise girer bilmiyorum, ama bildigim ve cok iyi tahmin ettigim bir sey var o da siz ikiniz ve partiniz önümüzdeki secimlerde meclise giremeyeceksiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder