Hakan Fidan'ın istifasıyla ilgili önemli iddia! 13 Şubat 2015, 15:10

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifasıyla ilgili önemli bir iddia gündeme geldi. Yeniçağ Gazetesi Ahmet Takan, Hakan Fidan'ın başarısızlığa uğrayan politikalar nedeniyle milletvekili adayı olmak istediğini belirtti. "Fidan, Türkiye'yi kaosa sürükleyen açılım sürecinden paçayı kurtarma derdinde" diyen Takan, "Sır Küpü" ifadesini kullandı.
 MİT Müsteşarı Hakan Fidan neden istifa etti?
Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan'ın iddiasına göre, Erdoğan'ın "sır küpü" kaçtı. Takan, "Fidan Türkiye'yi kaosa sürükleyen açılımdan paçayı kurtarma derdinde" dedi. Çünkü açılım süreci başarızlığa uğradı ve çizilen tablo Türkiye için hiç de iç açıcı değil. 

Açılımın en önemli aktörü Fidan'ın istifasından önce açılım süreciyle ilgili yaptığı açıklamalar oldukça dikkat çekici. Takan'ın iddiasına göre, Fidan'ın yakınlarına söyledikleri, açılımda Hükümet'in çizdiği pembe tablonun aksini gösteriyor.

"Fidan istifasından önce yakın çevresine şunları söylüyordu: "Abdullah Öcalan egosantrik bir kişilik. Her şeyde merkeze kendini koyuyor. Kandil ile arasının açılmasını istemiyor. Kandil'İn isteklerini kendisininkiymiş gibi açıklıyor. Her açıklamasını, mesajını ciddiye almayın. Kandil bile çoğu zaman sözlediklerini dikkate almıyor".
 
Takan, Oslo, Habur, Uludere olayları ile PKK'nın silah bırakmamasının Fidan'ı istifaya götüren başarısızlıklar olduğunu belirtti.

Takan sadece Hakan Fidan'ın değil, açılımın mimarlarından Beşir Atalay'ın da kaçtığını iddia etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

demiray :

fidan mi........... hepiniz ama hepiniz türkiye cumhuriyetinde hesap vereceksiniz uzak diyil yemin olsun cok yakinda.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar