banner864

Hakan Şükür'ün bu açıklaması Erdoğan'ı kızdıracak 24 Kasım 2013, 17:53

Başbakan Erdoğan dershaneleri kapatılmasıyla ilgili kararlılığını sürdürürken, AKP içindeki farklı çıkışlara bir yenisi eklendi. AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, “yirmi yıldır hizmetin içindeyim, dershanelerin kapatılmasına doğru bulmuyorum" dedi.
Dersaneler konusunda Başbakan Erdoğan'la Gülen cemaati arasındaki çatışma sürererken parti içinden Erdoğan'a bir itiraz sesi daha yükseldi. AKP İstanbul milletvekili Hakan Şükür twitter'da dershanelerin kapatılmasına karşı olduğunu yazdı. 

Şükür 20 yıldır cemaatin bir mensubu olduğunu belirtti. Cemaat üyesi olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Şükür, AKP hükümeti ile Gülen Cemaati’nin karşı karşıya gelmesinin kendisini üzdüğünü belirtti.

Eski milli futbolcu "Dersanelere ihtiyaç duyulmayacak bir iyileştirme yapılmadan kapatılmasına evet demenin, doğru olmadığını düşünüyorum." diye yazdı. Şükür ayrıca cemaate haksızlık yapıldığı savundu, "Rabbim birlik beraberliğimizi korusun, fitneden kötülüklerden korusun inşallah Âmin.” dedi.

Öte yandan dershanelerin kapatılmasına itiraz eden AKP Kütahya milletvekili İdris Bal da sosyal medya üzerinden eleştirileri sürdürdü. Bal, "Dershanelerin kapatılması karşı çıkmak siyasetçiler ve herkes için bir demokratlık testi haline gelmiştir" iddiasında bulundu. İdris Bal bu fikirleri nedeniyle AKP'den kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cevat :

Adamların hafif kılına dokundunmu bak nası tepki veriyorlar Hakan bey ülkeyi bitirdiler kılınız kıpırdamadı El kaldır Kaldırdınız El Endir endirdiniz Yedikleriniz haram olsun yetim hakkı var

İrfan Coşkun :

Hakan efendi hoşgelmiş meclise!yazık aldığınız maaşlar haram olsun, buna da âmin de

abdullah :

hakan şükür'e hatırlatmak lazım malum gazetenin efendimize sav hakaret eden o yazari hala niçin çalıştırıyor acaba bi sorar mı

İlhan :

Vay, Torinolu Şaban ilk defa mecliste olduğunu hatırlamış. Müjdeler olsun milletimize. Ama onda da Tarikatçı tarafından dalmış konuya

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar