banner864

Hakim Övünç yargılanıyor 28 Kasım 2014, 20:05

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk dosyalarının kapatılmasını eleştiren Hakim Sevgi Övünç'ün yargılandığı dava başladı. İlk duruşmaya Övünç'e destek için çok sayıda hakim, savcı ve avukat katılırken, mahkeme başkanı mazeret bildirdi.
17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının üstünün kapatılmasını eleştiren Hakim Sevgi Övünç'ün yargılanmasına başlandı. Çok sayıda hakim, savcı ve avukat Övünç'e destek olmak için duruşmada hazır bulundu. 
İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Alev Menteş ise mazeret bildirerek ilk duruşmaya katılmadı. Menteş'in yerine duruşmaya çıkan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Canel Rüzgar geçici olarak davaya katıldığını karar vermeyeceğini açıkladı.

Bu açıklama üzerine sanık Hakim Övünç ve avukatları savunmalarını esas heyete yapmak istediklerini belirtti. Övünç'ten şikayetçi olan Terör Suçlarından Sorumlu Başsavcıvekili Orhan Kapıcı ile savcılar Fuzuli Aydoğdu, İsmail Uçar ve İrfan Fidan da duruşmaya katılmadı. 

Övünç “17 Aralık hırsızlık ve yolsuzluklarının üzerini örtmek için 14 tane savcı biraz az değil mi?” ifadeleriyle soruşturma bürosuna yeni savcılar eklenmesini eleştirmişti. Başsavcıvekili Kapıcı ile savcılar Aydoğdu, Uçar ve Fidan'ın şikayeti üzerine Övünç hakkında soruşturma başlatıldı.

Kamuoyu Hakim Sevgi Övünç'ü PKK Lideri Abdullah Öcalan'a sayın dediği dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'ı "3 kuruş" tazmita mahkum ettiği kararla tanımıştı. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

zaten bu ülkenin kurtuluşu kadınlarımızın elinde ondan değilmidirki atatürk kadınımızı bulutları üstüne çıkardı.

zehra avcı :

Bizlerde arkasindayiz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar