banner864

Haluk Koç'tan koalisyon açıklaması 05 Ağustos 2015, 15:22

Koalisyon müzakereleri kapsamında AKP ve CHP heyetinin istikşafi görüşmeleri tamamlandı. CHP’nin görüşmelere dair hazırladığı rapor bugün Merkez Yönetim Kurulu’nda ele alındı. MYK toplantısı devam ederken açıklama yapan CHP Sözcüsü Haluk Koç koalisyon için hazırız mesajını verdi. Koç, “uzlaşılan maddeler var; üzerinde çalışılırsa uzlaşılacak konular da var” diye konuştu.
CHP Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığı’nda haftalık olağan toplantısını yaptı. Toplantının gündeminde ise AKP ve CHP heyetleri arasında 5 kez gerçekleştirilen istikşafi görüşmeler vardı.

MYK toplantısı devam ederken kameralar karşısına geçen CHP sözcüsü Haluk Koç heyetlerin görüşmelere dair oluşturduğu raporun Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulduğunu söyledi.

Koalisyona hazırız mesajı veren Koç, uzlaşılan konuların yanı sıra üzerinde çalışılırsa anlaşmaya varılacak maddelerin de oluğunu söyledi.

Koç’a MHP destekli azınlık hükümetiyle seçime gidilirse CHP’nin tavrının ne olacağı da soruldu.

CHP sözcüsü Koç, PKK terörü hakkında da mesajlar verdi. 

HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
KAMERA: MEHMET ALİ GÜLSEVEN

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Misafir :

Bu koalisyon abd planıdır. Kurulmamasında büyük hayırlar vardır.

fatih :

chp ile zor bu iş kadrosunun yenilenmesi ve revize edilmesi lazım baksan istifa eden milletveki chp nin delegeler tarafından yönetildiğini beyan ediyor tek baş lazım çok ses iş yaptırmaz en iyisi başkanlık sistemi

Cengiz Işık :

Olmayacak şeye amin denmez. bu terör örgütünün silah bırakacağına kim inannır? Hiçkimse. O halde yalandan temennilerde bulunmak, halkı oyalamaktan başka birşey değildir. chp olarak hem ona hem buna şirin gözükerek bugüne kadar oy alacağınızı sandınız, avucunuzu yaladınız.Şimdi hükümeti kurmak için AKP ye şirin gözükmek için terör örgütü silzh bıraksın laflarını ediyorsunuz, ama arkadan gidip teröristleri ziyaret ediyorsunuz. geçin bunları, bu yüzden size 5 yıldır oy vermiyorum ey y-chp!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder