banner864

Hanefi Avcı tek tek anlattı 13 Ocak 2014, 13:24

Devrimci karargah davasından 15 yıl 4 ay hapis cezası verilen Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, "Kumpas"ın hazırlandığı cemaat merkezini tek tek anlattı. Cemaatin MİT ve Emniyet gibi kritik kurumların tüm bilgilerine hakim olduğunu vurguyan Avcı, "tertip talimatlarını imamların verdiğini" söyledi.
Devrimci Karargah davasında 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, kumpas merkezini anlattı.

Cemaatin kendisine ait dinleme cihazları olduğunu vurgulayan Avcı, yasa dışı dinlemelerin TİB ve emniyetteki cemaatçi polisler üzerinden yapıldığını belirtti.

Yeni Şafak Gazetesi'ne konuşan Avcı, cemaatin MİT, Emniyet, Maliye gibi kritik kurumların tüm bilgilerine hakim olduğunu vurguladı. Avcı'nın açıklamalarına göre işin merkezinde Emniyet İstihbarat Dairesi var. Operasyonlar ise Kozanlı Ömer olarak bilinen cemaatin emniyetteki imamı Osman Hilmi Özdil tarafından yönetiliyor.

Avcı, "Kamu kurumunda çalışanlar elde ettikleri bilgileri cemaate aktarıyor. Yukarıda büyük bir havuz oluşturuluyor. Kime dava açılacak, kim tutuklanacak yukarıda karar veriliyor. Cemaat tüm bilgilere hakim. MİT'in, Emniyet'in, Maliyenin bilgileri ellerinde. Dışarıdan birileri talimat veriyor. İşte bunlardan birisi Kozanlı Ömer..." dedi

Avcı, İzmir'de görülen Askeri Casusluk davasının açık bir polis tertibi olduğunu şöyle ifade etti:
Sahtecilik operasyonunu onlar yapıyor. İzmir Casusluk süreci bir rezilliktir. Cemaatin istihbarattaki adamları, kendileri için hazırlanan fişleri subayların bilgisayarına koymuşlar. Bir istihbaratçı olarak, bu adamları yetiştirmiş biri olarak, bunu görür görmez anlarım.

HSYK'nın tavrına da dikkat çeken Avcı, 2 yıl boyunca işleme alınmayan şikayetinin hiç incelenmeden dosya numarası bile yanlış yazılarak reddedildiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder