banner864

Hangi yüzle Cumhur'un başına aday oluyorlar? 23 Nisan 2014, 15:59

23 Nisan'da Vatandaş Soruyor: Hangi Yüzle Cumhur'un Başına Aday Oluyorlar ?
Antalya Cumhuriyet Meydanında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde AKP İl Başkanı, Belediye Başkanı, Vali ve Garnizon komutanlarının törene katılmaması ve bu kurumlar tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakılmaması Yurttaşların büyük tepkisine neden oldu. Beş dakika içerisinde adeta geçiştirilen tören sonunda alandan ayrılmayan Yurttaşlar AKP'li yöneticilerin ve Valiliğin 23 Nisan'ı gölgelediğini dile getirdiler.

Bir çok Yurttaş Ulusal Bayramlarına ve Cumhuriyete sahip çıkmayan anlayışın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de söz sahibi olamayacağını ifade etti.

Konu ile ilgili siyasi parti yöneticileri ve Antalyalı Yurttaşlar şu değerlendirmelerde bulundular;

İşçi Partisi İl Başkanı Yalçın Armen , ''TBMM'nin açılışının yapıldığı tarihi bir günde devletin temsilcisi olan vali yerel yönetiminin başkanı olan belediye başkanı ve Ülkenin bağımsızlığından sorumlu olan Türk ordusunun temsilcilerinin alanda bulunmamasını kınıyoruz'' diye konuştu. Armen milli değerlere karşı sürdürülen düşmanca tutumun sorumlularının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de söz hakkı olmadığını ifade ederek " Cumhurbaşkanlığı koltuğuna Cumhuriyetle sorunu olmayan, Atatürk devrimlerini savunan, milli nitelikleri öne çıkan bir Cumhurbaşkanı oturtacağız." dedi.

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Savaş Kısa ise, '' TC'nin kaldırılmasından, ulusal bayramların yasaklanmasına kadar girişimlerde bulunan AKP'nin bayramlara da katılmayarak niyetini belli ettiğini, vatanın bütünlüğünü koruyabilmek için gençler olarak mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti. BTP İl Başkanı Mehmet Ali Buldu tepkisini şöyle dile getirdi: '' İşte Atatürk'ün gençliğe hitabe de işaret ettiği gibi bugün iktidar mensupları hıyanet içindedir. Bayraksız, valisiz, büyükşehir belediye başkansız bayram olur mu. Vatandaş sana bunun için mi oy verdi? Bunlara karşı hepimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün etrafında birleşmeliyiz''

Bengi Elikılıç iktidara hakkını helal etmediğini duyurdu. Tören alanına küçük çocuğu ile gelen bir kadın Yurttaş ise '' Bu bayram da Vali'nin , Kaymakamın, Belediye başkanının olması gerekiyordu. Böyle bayram olur mu? Bayramları da bize zehir ettiler."diye konuştu.

Vardiya Bizde Platformu üyelerinden Tarcan Bahadır Günendi Garnizon Komutanlığı'nın alanda bulunmamasına yönelik tepkisini dile getirdi; "Tüm engellemelere rağmen bayramlarımızı bizden alamayacaklar. Bizler Mustafa Kemal'in askerleri bu milletin onurlu evlatları olarak her zaman tüm olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta durarak bu bayramlarımızı yaşatacağız kimse engellemeyecek. Hodri meydan '' dedi

Hüseyin Demir ise tüm Milli güçleri Cumhuriyet yıkıcılarına karşı birleşmeye çağırdı.''Bağımsızlığımıza karşı olanlar buraya çelenklerini bile göndermediler. Aklımızı hırsımızın önüne koyalım. Birleşelim birlikte hareket edelim Cumhuriyeti kurtaralım."

Hasbi Yıldız; '' Cumhuriyet yıkıcıları hangi yüzle bu Cumhur'un başına aday oluyorlar. Köselemi gerdiler yüzlerine? Utanmadan, sıkılmadan Cumhuriyeti yok edeceksin hem de ben başkan olacağım diyeceksin. Olmadı. Yemezler!"

Haber: Devrim Aşkın Karasoy

Fotoğraf: Mühübe Demirbaş
ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar