Hangisi gerçek? 29 Eylül 2013, 18:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli'de "Seyit Rıza", Lüleburgaz'da "Mustafa Kemal" dedi.
Dersim Harekatıyla ilgili “Dersim’in mağduru biziz” diyen CHP lideri Lüleburgaz'daki Tarım Mitingi'nde "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" söylemine sarıldı. Aynı Kılıçdaroğlu, daha önce "Mustafa Kemal'in askerleriyiz"e karşı kullanılan "Mustafa Kemal'in yurttaşlarıyız" sloganına destek vermişti.

AKP'nin açılım paketine destek sinyalleri veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lüleburgaz'daki tarım mitinginde "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganını kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması kafaları karıştırıdı.

Kılıçdaroğlu daha önce, 1938'deki gerici Dersim isyanın lideri Seyid Rıza konusunda ılımlı mesajlar vermişti. Kılıçdaroğlu Seyid Rıza'yı aklama kampanyasına "Dersim'den özür" ve "arşivler açılsın" talebinde bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, 17 Kasım 2012 günü “Gençlik Buluşması”nda, İstiklâl Mahkemelerine karşı bir söylem geliştirerek “Dersim’in mağduru biziz” ifadesini kullandı.

Tunceli ile ilgili böyle konuşan CHP Lideri, Lüleburgaz'da ise söylem değiştirdi.

"Mustafa Kemal'İn askerleriyiz" sloganını kullanan Kılıçdaroğlu, daha önce ise tam aksi yönde görüş belirtmişti. Kılıçdaroğlu, "Mustafa Kemal'İn askerleriyiz" sloganına karşı "Mustafa Kemal'in yurttaşlarıyız" söylemine destek vermişti.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

ERDiNC ÜNLÜ :

MUSTAFA KEMAL´iN ASKERLERiYiZ Ey Y CHP, bu lafla olmuyor. Bu sovlari artik millet yutmuyor. Sözde degil, özde gerek; ya da hem sözde hem özde gerek. Özü sözü bir gerek. Laf degil icraat gerek. Diliniz öyle diyor ama, uygulamada "Sorosu yandaslariyiz" diyorsunuz. Vekilinden, belediye baskanindan, il-ilce yöneticisinden üyesine kadar, ey CHP´liler, icinizde hala gercek Atatürkcü varsa, artik karar vermelisiniz! Bunun vakti geldi hatta coktaaan gecti. Ya teslimiyetci, soroscu Kemal, ya da tam bagimsizlikci Mustafa Kemal! Bu kisiyi ve türevlerini bir an evvel, acilen, hemen, derhal gönderemezsiniz, terkedin o partiyi! Bu diktanin demokrasicilik oyununa, isbirlikcilige, danisikli dövüse, dostlar alis-veriste görsüne, secimde de bile bile ladese alet olmayin. Milletin sinesine dönün!!! Gelin milyonlar olarak, milletce meydanlara inelim ve zalimin sarayina dayanalim, zalimin sarayini catirdatalim, zalimin saltanatini yikalim! Ne Mutlu Türküm Diyene

ERDiNC ÜNLÜ :

EY KK, EY Y CHP! Hem Yezit´ten hem Hz. Hüseyin´den yana olunur mu! Hem Bolu Beyi´nden hem Köroglu´ndan yana olunur mu! Hem Kuvayi Inzibatiye´den hem Kuvayi Milliye´den yana olunur mu! Hem mandadan hem bagimsizliktan yana olunur mu! Hem Sevr´den hem Lozan´dan yana olunur mu! Hem gerici, yikici ve bölücü hainden hem Atatürkcü vatanseverden yana olunur mu! Hem Vahdettin´den, Damat Ferit´ten hem Atatürk´ten yana olunur mu!

ERDiNC ÜNLÜ :

TIKACLAR, TAKOZLAR Muhalefet gücbirligine yanasmiyor. Türkiye nasil iktidar mevziilerinden emperyalizme teslim olduysa, muhalefet partileri de yönetim mevziilerinden emperyalizme teslim olmustur; biri Amerikan, Nato milliyetcisi digeri soros milliyetcisi, soros solcusu. Bu partilerin tabanlari Atatürkcüdür, milliyetcidir, vatanseverdir ve büyük infial icersindedir, cünkü gn. baskanlari tabanlarinin taleplerini karsilamamaktadirlar ve gercek muhalifligin önünü tikamaktadirlar; bir tikac, bir takoz islevi görmekteler; diktatör gaz attikca, bunlarda tabanlarinin gazini almakla mesguller; bu partilerin yönetimleri tabani teslim etmemektedir. Siz bunlara ”Gelin birlikte olalim, gelin gücbirligi yapalim” demeniz sacmaliktir, acizliktir; bu, bunlari mesrulastirmaktan baska hicbir islev görmüyor. Bu durumda bence en mantiklisi, bu partilerin tabanlarini, milli merkezde olusturalacak Atatürkcü/Kemalist bir partide toplamaktir. Varmisiniz!? Ne Mutlu Türküm Diyene! Ayrica, sansürü de kiniyorum!

keskin kılıç :

oran buran oynamasın biraz tutarlı ol senin yüzünden artık chp ye oy vermiyeceğim kemiksiz kılıçdaroğlu senin seyit rıza dediğin ingiliz ajanı vatan hainidir..

Ataturk1 :

hem aakp'den hem de ataturk'un askerlerinden oy alabilmek icin sayin kilicdaroglu'nun chp'yi cok komik duruma dusurmesine chp'lilerin izin vermemesi gerekmetedir. panik yapan ne yapcagini sasirir, sayin kilicdaroglu'nun yaptiklari panik nedeniyle ortaya cikmaktadir. halk bunu kabul etmez.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar