Harekat Adana’dan yönetildi HDP barajı aştı! 10 Haziran 2015, 11:04

HDP’nin barajı aşması üzerine yorumlar yapılıyor. Bunun nasıl gerçekleştiği tartışılıyor. Herkes farklı farklı fikirler öne sürüyor.

Oysa ki ABD işi şansa bırakmadı. Her şeyi önceden planladı. Bizler seçmeni uyarmaya çalıştık. CIA ve MOSSAD’ın “örtülü operasyon”una dikkat çektik. Ama Erdoğan’ın tavrı, yarattığı nefret, gözleri kör etti. Türkiye, Yugoslavya, Irak, Suriye tuzağının içine yuvarlandı.

ADANA’DAKİ MERKEZ

ABD Adana Konsolosluğu. CIA’nın Ortadoğu’daki en kritik merkezi. CIA’nın Kürt Masası da orada. Irak ve Suriye’deki operasyonlar da buradan organize ediliyor. CIA, Ergenekon, Balyoz tertiplerini nasıl Ankara’da bir merkezden yönettiyse, “HDP’ye baraj aşırtma operasyonu”nu da Adana’daki o merkezden yönetti.

Seçim öncesi Mart ayında ABD Ankara Büyükelçisi John Bass ve Adana Başkonsolosu John Espinoza Diyarbakır’daydı. Rehberleri de HDP’den aday adayı olan Şehmus Diken’di. Kimlerle ne görüştüğü açıklanmadı.

Uzun süreli bir çalışma. Bazı kritik olayları hatırlayalım:

HABUR AÇILIMI

“Habur açılımı” ilk kez bu merkezde gündeme getirildi. Hükümetin talimatıyla MİT-PKK görüşmeleri Brüksel’de başladı. Sonra da düğmeye basıldı. Habur’dan geçen PKK’lılar için çadır mahkemeler kuruldu. Sonrası malum. PKK gücüne güç kattı.

ULUDERE, KOBANİ!..

Habur sonrası PKK açısından iki kritik olay yaşandı. Önce Uludere olayı gündeme geldi. Uludere’de köylüler Türk savaş uçaklarınca vuruldu. İkincisi de Ayn El Arab’daki (Kobani) PKK/PYD-IŞİD çatışması.

İkisinin altında da Amerika var. Uludere’de istihbaratı ABD verdi. TSK’yı tuzağa düşürdü. Bu olay TSK’nın elinin kolunun bağlanması için kullanıldı. Ayn El Arab’da (Kobani) da durum aynı. PKK/PYD’yi Amerikan savaş uçakları korudu. Savaş bilerek uzatıldı. Hem Batı kamuoyu hazırlandı, hem de PKK’nın önü açıldı.

SEÇİM PLANI

Adana’daki merkez hiç boş durmadı. Ajanlar mesaisinin büyük bölümünü Doğu, Güneydoğu illerinde ve Kürt göçü alan Batıdaki il ve ilçelerde harcadı. Arkasından HDP’nin parti olarak seçimlere girmesi talimatı verildi.

Seçim kampanyasını yönetecek “profesyonel ekip” bile belirlendi.

Öcalan’ın geri plana itilmesi uygun görüldü. “Saz çalan, türkü söyleyen, iyi çocuk” (!) Demirtaş öne çıkarıldı. “Erdoğan’ı durduracak parti” imajının yaratılmasına da bu merkezde karar verildi.

Aydın Doğan medyası başta olmak üzere kontrol edilen tüm gazete ve televizyonlar, basına yerleştirilen “elemanlar” harekete geçirildi. Irak işgalindeki ittifak, PKK/HDP için yine görevdeydi.

ALEVİ OPERASYONU

Alevi oylarının PKK/HDP’ye aktarılması da aynı merkezde kararlaştırıldı. Bu işe Avrupa’dan başlandı. Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı’nın HDP’den aday yapılması planın parçası.

BOMBALAR

Seçime az bir süre kala bombalar da devreye sokuldu. Eş zamanlı Adana, Mersin, arkasından da Diyarbakır. “Kontrollü” patlamalar. Az zaiyatla amaca ulaşma hesaplandı.

Bombaları patlatanlar bunun PKK/HDP’ye yarayacağından emindi. Terörist PKK, “mağdur” oldu. MetroPoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar bombaların HDP’ye 2 puan kazandırdığını belirtti. HDP’lilerin tahmini de aynı.

ETNİK KIŞKIRTMA

Bombaların bir başka amacı da etnik ayrımcılığı körüklemekti. Başka partilere oy veren Kürt kökenli vatandaşların HDP etrafında toparlanması hedeflendi. Seçim sonuçları da hesabın önemli ölçüde tuttuğunu gösterdi.

Mitinglerinde görülen tek tük Atatürklü Türk bayrağı da suçu gizleme taktiği. O da aynı merkezde planlandı.

TÜRKİYE’Yİ ANKARA’DAN BÖLME

ABD ve İsrail PKK/HDP’yi kendi bölge planları için büyüttü. Adana’daki CIA merkezi bunun için var! Önümüzdeki günlerde Türkiye önce Ankara’dan “demokratik yolla” bölünmeye çalışılacak. Başarılamazsa bölgeye yığılan silahlar devreye girecek.

ABD ve İngiltere’deki mutfaklarında çizilen haritalar dayatılacak. “Özerklik verin yoksa...” denilecek.

“BİJİ OBAMA” SLOGANI MECLİSTE!

Bütün bunlar aylar öncesinden belliydi. Harekatı CIA yönetti, PKK/HDP barajı aştı. Erdoğan ve Davutoğlu da bu süreçte PKK/HDP’ye çalıştı.

ABD’nin “bizim oğlanlar”ı Meclis’te. “Biji Obama” sloganları artık oradan duyulacak.

Türkiye büyük tuzağa düştü. Yakında bu acı gerçeği herkes anlayacak!..

İsmet Özçelik
Aydınlık
Etiketler

Yorumlar

batum :

ABD dizaynını Türk Milleti yerle bir edecek güce sahiptir, etnik ve mezhep bölücüleri başarıya ulaşamayacaktır. Türkiye de ve Ortadoğu da abd, ab ve onların uşakları yerlebir olacak tarihin kirli sayfalarında yerlerini alacaktır

hasan :

türk milleti abd ye ve onun sistemi partilerine gereken cevabı verecektir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar