banner864

Hasan Ataman Yıldırım beraat etti 16 Ocak 2015, 19:56

Ergenekon hakim ve savcıları, Müstafi Deniz Yüzbaşı Hasan Ataman'a açtıkları davayı kaybetti. Yıldırım'ın, "Ergenekon davası Gülen cemaatinin devlet içindeki örgütsel faaliyetidir” ifadeleri suç kabul edilmedi. Silivri duruşmalarında cemaatin kumpastaki rolünü anlatan Yıldırım beraat etti.
Müstafi Deniz Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım, Ergenekon hakim ve savcılarına hakaretten yargılandığı davada beraat etti.

Silivri 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi, Yıldırım'ın "Ergenekon ve benzeri kumpas davaları Gülen cemaatinin devlet içerisinde yürüttüğü örgütsel bir faaliyettir” sözlerinde suç olmadığına karar verdi.

Savcılık mütalaasında da Yıldırım'ın ifadelerinde suç unsuru bulunmadığı belirtidi ve beraat kararı verilmesi talep edildi.

Yıldırım, Ergenekon hakim ve savcılarına cemaatin kumpastaki rolünü anlattığı ifadelerde, "temin edilen belgelerin F-tipi basın organlarında yayınlanıp ardından soruşturma konusu yapıldığını" belirtmişti. Yıldırım, kumpasların örgüt bir hiyerararşi içinde yürütüldüğünü vurgulamıştı.

Kararla, kapatılan özel görevli mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese, üye hakimler Ercan Fırat ile Nihal Topal ve savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in açtıkları davayı kaybetmiş oldu.

Haber: Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar