banner864

Hasan Ferit Gedik hala defnedilmedi 02 Ekim 2013, 18:41

İstanbul Gülsuyu'ndaki çatışmada hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesinin, Armutlu Cemevi'ndeki bekleyişi 2 günü geride bıraktı. Cenazeyi Gülsuyu'na götürmek isteyen gruba polis bugün de izin vermedi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun 2 gündür hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti.
 İstanbul'un Maltepe ilçesindeki Gülsuyu mahallesindeki çatışamada hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenaze töreninde çıkan hala dinmedi.

Gedik'in cenazesi pazartesi akşam saatlerinde götürüldüğü Armutlu Boğaziçi Cemevi'nde bugün de bekletildi. Cenazeyi Gülsuyu'na götürmek isteyen gruba polis izin vermedi.
Polisi protesto eden grup Armutlu'da başlattığı oturma eylemi devam etti.

Çevrede güvenlik önlemi alan polis de Karanfilköy Köprüsü ile Balat yönünden mahalleye çıkan yolları trafiğe kapattı. Araçların mahalleye girişi kontrollü gerçekleştirildi.

Cenazevinden izinli olarak çıkan baba ise yaşanan gerginlik nedeniyle oğlunu toprağa veremeden cezaevine döndü.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

nermin :

iste, recebin istedigi turkiye bu;karsitlarini katletmek ve cenazelerini bile ortada birakmak!hic bir sey yapmayanlar birgun kendi baslarina da ayni seyin gelebilecegini neden dusunemiyorlar,!!hasan oglum nur icinde yatsin.

Nurşen Yıldız :

kendi kaderlerini bekletiyor olabilirler mi? belki de kendi sonlarını, acılar semaya yükseldikçe sanımıyorsunuz ki, bu yapılanların yanlarına kar kalacağını... allah yakınlarına sabır ihsan eylesin, halkımıza direnç gücü versin...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder