Haşim Kılıç siyasete mi giriyor? 28 Ocak 2015, 17:02

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Ak Saray'daki yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Çıkışta soruları yanıtlayan Kılıç; "Devletin yönetiminde gerginlik olmaz" dedi. Kılıç, emekli olduktan sonra siyasete girip girmeyeceği konusuna da açıklık getirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Saray'da yasama, yürütme ve yüksek yargı organlarının başkanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 1,5 saat süren yemeğe Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'da katıldı.

Saray'dan ayrılırken soruları yanıtlayan Kılıç, Anayasa Mahkemesine yeni seçilen yeni üyenin yemin töreninin Pazartesi yapılacağını söyledi.

Erdoğan ile zaman zaman karşı karşıya geldiklerinin hatırlatılması üzerine Kılıç, "Arkadaşlar, devletin yönetiminde gerginlik olmaz. Tabii ki herkes düşüncelerini söyler ama bir yere gelindiği zaman, geldiğiniz noktadan itibaren artık şahıslar değil, devletin geleceği ve devletin hizmeti, kamu hizmeti önemlidir." dedi.

Emekli olduktan sonra siyasete atılacağı iddialarına da yanıt veren Kılıç, "Seçimler yaklaşıyor. Çeşitli spekülasyonlar yapılıyor Milletvekilliği adaylığınızla ilgili. Böyle bir şey düşünüyor musunuz? Yok şu anda herhangi bir düşüncem yok. O dışarıdaki spekülasyonlar." diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar