banner864

Haşim Kılıç'ın o fotoğrafları ortaya çıktı 16 Nisan 2014, 16:28

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın, İBDA-C Lideri Salih Mirzabeyoğlu ile çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. Kılıç ve Mirzabeyoğlu'nun fotoğrafları, örgütün internet sitesinde yayınlandı. İşçi Partisi'nin 6 yıl önce açıkladığı ve Kılıç tarafından yalanlanan gerçek tüm çıplaklığıyla gözler önüne serildi.

KILIÇ'IN İBDA-C BAĞLANTISI paylaşan: ulusalkanal
İşçi Partisi'nin bu açıklamasının doğruluğu tam 6 yıl sonra ortaya çıktı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın, İBDA-C Lideri Salih Mirzabeyoğlu ile fotoğrafları yayınlandı, olay ülke gündemine bomba gibi düştü.

Fotoğraflar, akşam saatlerinde yayınlandı. Yayınlayan site ise dikkat çekiciydi. Örgütün furkanhaber adlı sitesinde yayınlanan iki fotoğraf, Kılıç ile İBDA-C'nin ilişkisini tartışmasız şekilde ortaya koydu.

İlk fotoğraf, 8 Ocak 1988 tarihinde örgütün bir toplantısında çekilmişti. Fotoğrafta, İBDA-C Lideri Salih Mirzabeyoğlu, solunda Haşim Kılıç, sağında ise İsmailağa Cemaatinden Hüsnü Kılıç bulunuyor. Sonradan Anayasa Mahkemesi Başkanı olan Kılıç, ellerini kavuşturmuş, Mirzabeyoğlu'nu dinliyor.İkinci fotoğraf ise bir tren garında çekilmiş. Tarihi belli olmayan fotoğrafta, Mirzabeyoğlu ve Haşim Kılıç yine yan yana görülüyor.Bu ilişkiyi kamuoyuna ilk kez dönemin İşçi Partisi tarafından açıklandı.
 
Dönemin İşçi Partisi Genel Başkanvekili Mehmet Bedri Gültekin, Haşim Kılıç'ın bir an önce Anayasa Mahkemesi Başkanı görevinden ayrılması gerektiğini belirtti.
 
2008 Haziran'nında yapılan açıklamanın ardından belgeler Aydınlık Dergisi'nde yayımlandı. Salih Mirzabeyoğlu'nun kitabında bahsettiği, örgütün Gölge Dergisi'nin künyesinde bulunan Haşim Kılıç ise bilgi ve belgeleri yalanlamıştı.

Tarih 22 Haziran 2008.. Aydınlık, Haşim Kılıç'ın İBDA-C'nin 'Gölge' dergisinde Ankara Temsilcisi olduğunu yazmıştıAydınlık 8 Haziran 2008 haberi:
'Haşim Kılıç, İBDA-C'yi kuran ekiple bağlantılıydı'

Yorumlar

mdd :

ve bu adam anayasa mahkemesi başkanı. hukukçu olmayan başkan

metin şahin :

gerçekten at izi it izine karışmış.ne yani a

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar