banner864

Hasta almaya giden ambulansa molotoflu saldırı! İşte o anlar 06 Ağustos 2015, 12:56

Mardin'in Nusaybin ilçesinde hasta almaya giden 112 acil servis ambulansına teröristler tarafından molotof kokteylleri ile saldırı düzenlendi.
Hasta almak için bekleyen ambulansın etrafını çeviren teröristler ellerindeki molotof kokteyllerini ambulansa atarak yakmaya çalışırken, araç sürücüsü saldırının ardından bölgeden hızla uzaklaştı.

Edinilen bilgiye göre; olay geçtiğimiz günlerde Mardin'in Nusaybin ilçesi Hastane Köprüsü mevkiinde meydana geldi. Bir ihbar üzerine hasta almaya giden ve Hastane Köprüsü mevkiinde verilen adreste durup hastanın gelmesini bekleyen 112 acil servis ambulansı, bölgede bulunan teröristlerin saldırısına uğradı. Bir anda ambulansın etrafını çeviren yüzleri kapalı teröristler ellerindeki molotof kokteylleri ile ambulansa saldırdı. Atılan molotof kokteyllerinden ikisi isabet almazken, biri ambulansa isabet etti. Ambulansa isabet eden molotof kokteylli aracın yan tarafındaki kaportasında küçük çaplı yangına neden olurken, ambulans şoförü saldırının ardından hastayı almadan hızla olay yerinden uzaklaştı. Yaşanan saldırı anı amatör bir kamera tarafından saniye saniye kaydedildi. (İHA)


Yorumlar

öztürk türkkan :

bu olay evet insanı hiddetlendirir ve gereği yapılacaktır ama en önemli yönü b olayı dünyaya servis etmek ve kürt yurttaşlarımıza anlatmak gerekli .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder