banner864

Hatay Emniyeti'nin yalan raporu ortaya çıktı 15 Ekim 2013, 09:49

Haziran Direnişi'nde polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesiyle öldüğü adli tıp raporuyla da kesinleşen Abdullah Cömert soruşturmasında bir karartma daha ortaya çıktı.
 Son olarak soruşturma Jandarma tarafından yürütülmesine rağmen Abdullah Cömert'in öldürüldüğü gece o bölgede görevli polislerin ifadelerin yine polisler tarafından alındığı ortaya çıkmıştı. Aydınlık, polisleri korumak için Jandarmadan kaçıran Hatay Emniyeti'nin şimdi de savcılığa yanlış bilgi verdiğini saptadı.

'O gece ateşli silah kullanılmadı' demişler

Polisin 31 A 6297 plakalı akrep denilen araç içinden attığı gaz bombası kapsülüyle öldürüldüğü gece için Hatay Emniyeti'nin savcılığa, "Olay gecesi o bölgede ateşli silah kullanılmadı" raporu verdiği öğrenildi. Hatay Cumhuriyet Savcısı Murat Üzüm'ün 11 Temmuz tarihli yazısıyla olayı soruşturması istenen Hatay Emniyeti, Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği yazıya "İlgili sayılı yazıya istinaden yapılan soruşturma neticesinde, olayın olduğu gün yani 03/04/2013 günü görevlilerce her hangi bir ateşli silah kullanılmadığı anlaşılmıştır" şeklinde yanıt verdiği öğrenildi.

Üstelik Cömert'in öldürülme tarihi de yanlış yazıldı. 3 Haziran 2013'te ölen Cömert'in ölüm tarihi Emniyet'in yazısında "03/04/2013" olarak yer aldı.

Soruşturma karartılmak istenmiş

Oysa soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Murat Üzüm, Cömert'in öldürülmesinden bir gün sonra Nüfus Müdürlüğüne bildirdiği yazıda Cömert'in ateşli silah ile öldürü düğünü resmi yazıyla bildirmişti. Üzüm'ün gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verildi: "04/06/2013 tarihinde Antakya Devlet Hastanesinde gösteriler sırasında ateşli silah yaralanması olayı nedeni ile ölen Abdullah Cömert'in ölüm belgesi ekte gönderilmiştir."

MOBESE görüntüleri ve görgü tanıklarının da Cömert'in gaz bombasıyla öldürüldüğünü açıkca ortaya koymasına rağmen Emniyet'in "ateşli silah kullanılmadı" demesi, soruşturmanın karartılmak istendiğine yönelik kaygıları iyice artırdı.
Aydınlık

Yorumlar

TC Ata :

yaziklar olsun yalan soyleyen o diller kendilerine donecektir, akp nin emniyeti polisinin calisma prensipleri yalan soylemek, haram yemek, oldurmek,

Ataturk1 :

emniyet'ten gelen karartma amacli hazirlanan raporda imzasi olan hatta bu raporun bu sekilde hazirlanmasina neden olan baskilari yapan herkesin yargilandigini tum turkiye gorecektir, suc isleyenler bedelini odeyeceklerdir, yuce allah kula zulm yapani bu dunyasinda da cezalandirir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar