banner864

Hava Kuvvetleri'nde şok istifa 11 Ocak 2014, 18:02

Ordu'dan bir istifa haberi daha geldi. F-16 savaş uçağıyla gösteriler yapan Solotürk ekibinin komutanı ve kurucularından Binbaşı Yalın Ahbab da istifa etti. Bu istifa ile birlikte sadece 2013'te Ordu'dan istifa eden savaş pilotunun sayısı 111'e ulaştı.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde ardı ardına gelen istifalara bir yenisi eklendi. F-16 savaş uçağıyla gösteriler yapan Solotürk ekibinin komutanı ve kurucularından Binbaşı Yalın Ahbab da Ordu'dan istifa etti.

36 yaşındaki pilot, 21 yıldır orduda görev yapıyordu. 12 yıldab bu yana F-16 pilotu olan Ahbab, istifasının ardından veda mektubu kaleme aldı.

“Hiç yorgunluk hissetmiyorum; Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Hava Kuvvetleri’ni yurt içi ve dışında temsil etmenin verdiği gurur, duyduğum haz paha biçilemez... Sıcakta, soğukta, yağmurda, her hava şartında gösteri merkezlerini dolduran, gerek yüz yüze gerek sanal ortamda övgü dolu sözleri ile yücelten; Türk Milletine inancımı her gün daha da çok arttıran, seyretmeye gelen veya destek veren tüm halkımıza teşekkür ederim”

Binbaşı Yalın Ahbab, görevini Yüzbaşı Yusuf Kurt'a teslim etti. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, sadece 2013'te 110 savaş pilotunun istifa ettiğini açıklamıştı. Yalın Ahbab'ın istifasıyla birlikte bu sayı 11'e ulaştı.

Son 11 yılda ise toplam 291 savaş pilotu istifa etti.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

Müjgan Güvercinci :

Onurlu insanların var olduğunu bilmek, geleceğe olan güvenimi arttırıyor.

Sevim Burklin :

Şimdiki şartlar altında Türk pilotlarımız en onurlu şeyi yapıyorlar ! Bizim Kahraman askerlerimiz Sizinle gurur duyuyorum , Sevgi ve saygılarla,

Can Okan Civacı :

Kendisi belli ki onurlu subaylarımızdanmış.Sivilde de ülkenin size ihtiyaç duyduğu kesin. Belki de ordudakinden daha çok.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar