banner864

Hayaldi gerçek oldu! 21 Kasım 2013, 08:48

Diyarbakır'daki manzarayı "Milat" olarak nitelendiren yalnız Başbakan Tayyip Erdoğan değildi. Kuzay Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani de milat olarak değerlendirdiği buluşma hakkında "Dünyanın hiçbir yerinde kgörmediğim ilgiyi gördü. Kürdistan bayrağının alenen dalgalanması beni çok duygulandırdı" dedi.
Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Erbil’de katıldığı toplantıda "milat" olarak nitelendirdiği Diyarbakır buluşmasında dünyanın hiçbir yerinde görmediği ilgi ile karşılaştığını söyledi. 

Barzani’nin 40 dakikayı bulan konuşması, 2 televizyon kanalında yayınlandı. Barzani, gördüğü ilgiyi "Diyarbakır’da gördüğüm manzara hayal mıydı, gerçek miydi diye düşündüm." sözleriyle anlattı.

"Kürdistan bayrağının alenen Diyarbakır sokaklarında dalgalanması beni çok duygulandırdı." diyen Barzani, Türkiye’de askerin ve Kemalistler'in daha önce buna engel olduğunu söyledi.

Buluşmanın bir milat niteliğinde olduğunu vurgulayan Barzani, "Yeni bir gün, yeni bir dönem başlıyor. Bu kurtuluş kapısını kapatmamak gerekiyor" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder