banner864

HDP'den operasyon açıklaması 25 Temmuz 2015, 16:56

PKK ve IŞİD'e yönelik operasyonlarla ilgili PKK'nın siyasi uzantısı HDP'den açıklama geldi. Açıklamada "Erdoğan-AKP iktidarının, Kürt halkına yönelik mücadeleyi, IŞİD'le mücadelenin içine sokması asla kabul edilemez" denildi. Ayrıca, sorunların müzakere ile çözülmesi önerisi yapıldı.
 HDP yazılı bir açıklama ile yürütülen operasyonlara tepki gösterdi. Açıklamada, "Türkiye sonu belirsiz bir sürece itildi" ifadeleri kullanıldı.

"AKP Hükümeti, devlet kurumları ve ordu, çözüm ve barış sürecini, çatışmasızlık adı altındaki fiili ateşkesi ne yazık ki sona erdiren adımları attı."

Açılamada "Konuşarak ve müzakere ile çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yoktur" denildi. HDP PKK'ya yönelik operasyonlara tepki gösterdi.

"Erdoğan-AKP iktidarının, Kürt halkına yönelik mücadeleyi, IŞİD’le mücadelenin içine sokması asla kabul edilemez."

HDP açıklamasında "Askeri saldırılar ve bombalamalar, siyasal gözaltı operasyonları ve baskılar bir an önce durdurulmalıdır" çağrısı yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

baron :

Yanardönertaş efendi PKK ile kürt halkını aynı zannediyor galiba, neyse öğrenir yakında olmadığını, PKK nın gücü kırıldığında görsün bakalım halk barajını okulunu fabrikasını hastanesini yakan eşkiyanın yanında mı yer alacak, devletinin yanında mı?

osman kutup :

HDP PKK İLEKürt halkını bir tutuyor. PKK yı terör örgütü olarak görmeyen şahıslar, kendileri de birer teröristtir. Türkiyeyi ve türk ulusunu bölmeye çalıoşan her şahıs emperyal güçlerin uşağı birer vatan hainidir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder