banner864

HDP'den 'parti kapatma' açıklaması 01 Ağustos 2015, 12:43

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partileri hakkında kapatma hazırlığı yapıldığını öne sürdü. Abisinin PKK'ya yönelik operasyonlarda yaralandığı haberlerini değerlendiren Demirtaş, "Kandil'de değil IŞİD ile savaşıyor" dedi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partileri hakkında kapatma hazırlığı yapıldığını söyledi. Demirtaş, "Aldığım duyum şu; Cumhurbaşkanı'nın danışanı yapılan Kuzu, parti kapatma hazırlığı yapıyor şu an. Bu yılın sonuna yetiştirmek mümkünse." dedi.

Anadolu Ajansı dün duyurduğu haberinde PKK'ya yönelik operasyonlarda Demirtaş'ın abisinin de yaralandığını belirtmişti. Bu haber de Demirtaş'a soruldu. Demirtaş, ''Anadolu Ajansı'nın servis ettiği haberi teyit ettiğimi söyleyemem. Çünkü abim Kandil’de değil. IŞİD’e karşı bedellik askerlik yapmıyor abim, IŞİD’e karşı halkı için direniyor'' yanıtını verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

öztürk türkkan :

yalanın nesi var selahattin efendi konuş sana ve arkadaşlarına verilen nu mevkiler kışkırtma sokağa adam dökme 30 kişinin ölümüne sebep olman için verilmedi barış için çaba harcaman için varildi sen ve arkadaşlarınız terörü desdeklediniz teröristi sanki devletin muhatabı bir siyasal kadroymuş gibi göstermeğe çalıştınız ..siz büyük millet meclisinde barış için calışmadınız daha doğrusu çalıştırılmadınız kandil ve imralı canisinin ve abd nin piyonu olup vatanınıza ihanet ettiniz ....insan insan olarak yüce bir değerdir ama szin ellerinizde insan kanı var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar