banner864

HDP'li Abdullah Zeydan'dan şok sözler: PKK sizi tükürüğüyle boğar 27 Temmuz 2015, 10:21

PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarının savaş uçakları tarafından bombalanması Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde protesto edildi. Eylemde konuşan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, "PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar" dedi.
Protesto eylemine HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, DBP, HDP yöneticileri ve STK temsilcileri katıldı. Eski cezaevi kavşağında bir araya gelen kalabalık, ellerindeki tence ve tavalara vurup ses çıkartarak, Cumhuriyet Mahallesi üzerinden Sanat Sokağın’a kadar yürüdü.

Burada açıklama yapan milletvekili Abdullah Zeydan, Abdullah Öcalan’ın 3 yıl önce bir mektupla başlattığı barış ve çözüm sürecinin pravakasyonlarla bitirilmeye çalışıldığını söyledi. Kürt halkının birlikteliğini ve Türkiye demokrasi göçlerinin birlikteliğini hazmedemeyen Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 gün önce medya savunma alanlarını bombalayarak çözüm sürecini bitirdiğini öne sürerek şöyle konuştu:

"Kürt halkının onurlu evlatları, DAİŞ gibi vahşi terör örgütüne savaşırken adeta bunun intikamını alırcasına AKP hükümeti PKK’yı ve gerillayı bombalamıştır. PKK’nin YPG’nin DAİŞ’e verdiği zarar AKP hükümetinin zoruna gitmiştir. Kuzey Kürdistan’dan ve Türkiye’nin her yerinden bir kez daha haykırıyoruz size savaş yaptırmayacağız. Sizin savaş üzerinde yürüttüğünüz bu konsepti bundan önceki provokasyonlarınız bu halk nasıl boşa çıkarmışsa bundan sonrada bu halk sizin bu savaştaki ısrarınızı boşa çıkaracaktır. 7 Haziran da Türkiye demokrasi göçlerinin göstermiş olduğu iradeyi kabullenemiyorsunuz."

ZEYDAN: PKK, BARIŞ VE HALK HAREKETİDİR

PKK’nın halk hareketi olduğunu belirten Zeydan, "PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar. Ateşle oyunuyorsunuz, bu anlaşılmaz tekçi, zihniyetçi iktidar hırsından vazgeçin Türkiye’de Sayın Abdullah Öcal’ın ve Kürt halk hareketinin sayesinde üç yıldır duran bir kardeş kanı var, kardeş kanının tekrardan dökülmesini isteyen AKP zihniyetine ve Erdoğan’nın tekçi zihniyetine Kürt halkı elbette karşı çıkacaktır" dedi. (milliyet)

Yorumlar

TEVHIT KARABAY :

NE OLDU AGA.??? TUKURUGUNUZ MU KURUDU ?

TÜRK MİLLETİ :

ELLERİNDEN GELSE HEPİMİZİ ÖLDÜRÜRLER , BEBEKLERİMİZİ BOĞAZLARLAR !!!! HERŞEYLERİ YALAN-DOLAN-İKİYÜZLÜLÜK , SİNSİ-CEHENNEM ZEBANİLERİ !!!!

Vatanperver :

Facebook'ta paylaşılamıyor?! "Bu Mesajda Engellenmiş İçerik Var: Mesajın, Facebook'taki diğer insanların kötü amaçlı olduğu yönünde şikayet ettiği içerikler içerdiği için gönderilemedi." uyarısı veriyor. Gerçek yüzlerinin görülmesini istemeyen, hangi barış güvercini şikayet ettiyse artık...

ibrahim kalkan :

sen kac kuruşluksun kı bu sozlerı kaiydeyeye alalım

serdar. :

Çok enterasan adamlar sanki 40 yıllık PKK dan değil de çiçek çocuklardan bahsediyor. Eli silahlı bebek katilleri bir anda oldu sana barış güvercinleri. Nasıl bir adiliktir bu.

tc :

turkiye cumhuriyeti sinirlari icinde kac kamp kac pkk mensubu var. zira pkklilarin turkiye topraklarini terk ettikleri soyleniyordu.

yağız türk :

demokrasi için hdp-pkk ya oy verenler. bu söz size.övünün gayrı....

tolga :

Bunlar kaçakçılığını yaptığı malın önemli bir kısmını kendi tüketiyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar