banner864

''HDP Uşak İl Başkanı M. Yalçın'ın partimizi hedef gösteren açıklamasını kınıyoruz'' 06 Mayıs 2015, 15:49

Vatan Partisi Uşak İl Başkanı Hasan Öktem, HDP Uşak İl Eş Başkanı Mehmet Yalçın'ın Vatan Partisi'ni hedef gösteren ve doğruluğu olmayan açıklamasına yanıt verdi.

Öktem'in açıklaması şöyle:

"Uşak’ta HDP standına düzenlenen saldırı üzerine, HDP Uşak İl Eş Başkanı Mehmet Yalçın basına yapmış olduğu açıklamada: “Saldıranların daha çok Vatan Partisi gibi ulusalcı olarak tanımlanabilecek guruplar ve AKP'liler olduğunu” ifade etmiştir.

Partimizin bu saldırıyla en ufak bir ilgisi bulunmadığı gibi; 40 yıllık örgütlü mücadele tarihimizde de hiçbir zaman benimsemediğimiz, mücadele anlayışımızla, duruşumuzla da bağdaşmayan bir harekettir.

Parti üyelerimiz Uşak Halkının yakından tanıdığı ve saygınlık gören avukat, hekim, emekli öğretmen, esnaf ve emekçilerdir. Partimizin gençleri de tüm Türkiye’de örnek çalışmalara imza atmış olup, politik duruşları, bilgi birikimleri ile herkes tarafından takdir edilen; her biri üniversite öğrencisi olan ve bu tür başıbozuk faaliyetlerle yan yana gelmeleri söz konusu olmayan Atatürkçü, çağdaş, demokratik gençlerdir.

Kaldı ki partimizin üyeleri, söz konusu saldırı esnasında başka bir bölgede seçim çalışmasında olup tesadüfen de olsa orada bulunmamaktadırlar. Sayın Yalçın’ın hiçbir somut bilgiye dayanmayan, siyasi olarak da içi boş ve kendi farazi çıkarımlarından ibaret olan bu açıklamasını kınıyoruz. Bizler Vatan Partisi olarak siyasi görüşleri farklı da olsa, tüm yurttaşların dostça bir arada yaşamalarını savunmaktayız.

Sayın Yalçın bu açıklaması ile partimizi hedef göstermiş, kışkırtıcı ve ayrılıkçı bir tavır sergilemiştir. M. Yalçın, bu açıklamasının ardından partimize, parti üyelerimize yönelebilecek her türlü şiddetin sorumluluğunu da üstlenmiş olmaktadır.

Değerli Uşak halkının bilgisine sunarız."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder