HDP'den açıklama: Bunların bizimle alakası yok 08 Ekim 2014, 11:43

PKK'nın şehir terörüne HDP'den de yorumlar gelmeye başladı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "provokasyonların bizimle alakası yok" dedi, eylemlerin bitmesi için çözümünü açıkladı. Demirtaş, "Yapılacak şey kordior açıp, YPG'ye silah vermek" diye konuştu. HDP Grup Başkanb Vekili Pervin Buldan da, Kobane düşerse çözüm süreci diye bir şey kalmayacağını belirtti.
HDP'nin çağrısı üzerine PKK'lı grupların kentleri savaş alanına çevirmesi üzerine HDP'den de açıklama geldi.

IMC TV'ye konuşan Demirtaş, Türk bayrağı ve Atatürk büstlerine saldırıları provokasyon olarak değerlendirdi, "Bunlaırn bizimle alakası yok" dedi.

Demirtaş'ın çözümü ise, PKK'nın Suriye kolu YPG'ye silah yardımı oldu. HDP EŞ Genel Başkanı, "Yapacakları şey koridor açmaktır. YPG’ye tanklara karşı kendilerini savunacak silahların ulaşmasına izin vereceksin. Türkiye’nin vermesi de gerekmiyor. Başka ülkelerden parayla almak istiyor bu insanlar ama geçiş yolu sadece burası. Bu sınırı kapatmamalısınız" diye konuştu.

Selahattin Demirtaş, bitme aşamasına gelen çözüm süreci için, PKK'nın Suriye'deki kantonu Kobane'nin birlikte savunulması gerektiğini belirtti.

Bir açıklama da HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan'dan geldi. Buldan, "Kobane düşerse, açılım biter, Ankara düşer" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

demek diğerlerinde var! :

heykel yak demiyorsun ama otobüs yak insanları yak diyorsun demekki bayrak yak diyorsunuz demek kaldıki sokağa çağırınca gösterilerde olan olayların da sorumluluğu sizlerindir. kontrol edemiyorsan niye sokağa döküyorsun provakatörmüş sizlerden başka provakatörmü var? 1 numaralı kışkırtıcı ajan sizlersiniz pkk ve türevleri.....

Cenk :

PKK nin ici bos örgüt oldugunu hep biliyorduk. Akp derhal ACILIM soytariligindan vaz gecmeli.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar