banner864

Hedefi Cumhuriyet 25 Ekim 2013, 17:15

Başbakan Tayyip Erdoğan, 29 Ekim öncesi Cumhuriyeti hedef aldı. "Yan gelip yatmakla cumhuriyetçi olunmaz" diyen Erdoğan, Cumhuriyet'i yıpratanların Cumhuriyetçiler olduğunu iddia etti.
 
Başbakan Tayyip Erdoğan, AKP'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın hedefinde Cumhuriyet vardı.

"Cumhuriyet adına darbeleri savundular" diyen Erdoğan, kendisine Cumhuriyetçiyim diyenlerin Cumhuriyet'i yıprattığını iddia etti. Başbakan "Cumhuriyet, cumhuriyet düşmanı olarak lanse edilenlerden değil, bizzat kendisini yegane cumhuriyetçi olarak ilan eden elitlerden en büyük yaraları almıştır. Cumhuriyet tehdit altında denilerek, tehlikenin farkında mısınız diyerek cumhuriyet mitingleri yapıldı, sanal bir gerilim inşa ediliyordu. Demokratik talep ve istekler hep cumhuriyet karşıtlığıyla yaftalanıyordu. Oysa asıl cumhuriyeti yıpratanlar sanal düşman oluşturan anlayışlardır." diye konuştu.

Türklüğü etnik köken olarak adlandıran Başbakan, "Bu cumhurun içinde kimler var? Türkü var, Kürdü var, Lazı var, Çerkezi var. Hiç kimse bir etnik kökeni makbul sayıp diğerlerini asimilasyona tabii tutamaz" dedi.

Cumhuriyete ve cumhura hizmet ettiklerini savunan Erdoğan, "Yan gelip yatmakla cumhuriyetçi olunmaz" dedi.
Etiketler

Yorumlar

Kuddusi :

Uyusunda büyüsün....

b.erdinç :

"çevrecinin daniskasıyım" dedi;tarihin en büyük çevre katliamı devam ediyor. şimdide "cumhuriyetçinin kralı benim" diyor.bekleyin, türkiye cumhuriyeti'ne asıl büyük saldırılar şimdi başlatılacak.uyursak ölürüz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar