banner864

''Hem ulusalcı, hem solcu olunmaz'' 20 Ağustos 2014, 18:09

CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, CHP ideolojisinin değiştirilmesini savundu. "Hem ulusalcı hem solcu olunmaz" diyen Türmen, yeni CHP'nin tablosunu çizdi.

CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, CHP'nin parti ideolojisinin değişmesi gerektiğini söyledi. Birgün Gazetesi'ne konuşan Türmen, "Hem Ulusalcı, hem Solcu olunmaz" dedi, yeni CHP'nin kodlarını verdi.

Türmen, "CHP’nin hedefi çağdaş sosyal demokrasi olmalı. Hem ulusalcı hem solcu olamazsınız. CHP bu yönde önemli adımlar attı. Aradaki sıkıntılar geçiş döneminin sıkıntıları. CHP değişti ve değişmeye devam edecek. Bu yaşadıklarımız doğum sancıları. Bu tartışmaları da olumlu buluyorum." dedi.

CHP'nin ulusalcılıktan kopup, sosyal demokrasiye yönelmesini isteyen Türmen, partide değişim isteyen kuvvetli bir damar olduğunu da söyledi.

Türmen, "Yeni bir siyaset anlayışı ve vizyonu getirmek lazım. Onun için yeni kadrolara da ihtiyaç var. Kurultay ile birlikte yeni bir yapılanma ile seçime girmek iyi olur. CHP’de değişim isteyen çok kuvvetli bir damar var. Şimdiye kadar yapılandan daha radikal söylem ve vizyon ortaya çıkarması lazım. İdeoloji ile uygulamalar paralel olmalı." dedi.

Türmen, geçen hafta da CHP'nin HDP söylemlerini benimsemesi gerektiğini söylemişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Mustafa Akay :

olunur olunur da sen kavrayamazsın...

deniz :

hem kürt ırkçısı-pkklı olup hem de "solcu" olunabiliniyor ama... misal radikal'e göre " solun yeni lideri demirtaş" buna tepki yok ama değil mi? pkknın partisi hdpnin ilkeleri demek chpnin de ilkeleri olmalı, anladım...gerçekten işçi partisi, tgbliler yani gereçek vatanseverlerin işi çok ama çok zor! chp bu işte

Demogoji :

ne mantik cozen varmi? hukukun ustunlugunu dogru anliyormu acaba? diye bir soru belirdi birden

hain olunur :

ulusalcı olmayandan değil solcu adam bile olmaz.

cetin :

Dunyanin hicbir ulkesinde ben solcuyum diye ulkseni bolunmesine hizmet eden akli basinda insan yoktur.ne ingilterede ne fransada ne de baska bir yerde.bu solculuk amerika tarafindan ucuncu dunyanin saf insanlari icin icat edilmis siyaset muhendisligidir.

erhan :

Tasviye edeceginiz kitle sizi barajin altina goturecektir.kafanizdaki dar ve hatali idolojik tanimlamalar emperyalist tanimlardir.ulusalcilar sizden daha cok yenilikcidir ve devrim anayasasini arzulamaktadirlar.devrim evrensel degerlere dayali daha ozgurlukcu tam bagimsiz ulus devlettir.

km :

bu muhteremin de işi chp"yi dönüştürmek, köklerinden koparmak.... ama güçleri yetmeyecek, tumu chp"den defolup gidecekler.... eğer sosyal demokrat partiye ihtiyaç varsa kursunlar yeni partilerini... niye chp.... adamlar ab-abd"nin memurları...

mdd :

hem ulusalcı hem solcu olunur ama senden ve y-chp den bir cacık olmaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar