banner864

''Hepsini suçlamak yanlış'' 17 Ocak 2014, 09:17

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ergenekon ve Balyoz davalarında "Yeniden yargılama" konusunda konuştu. Eroğlu, "yeni tanıklar ve sahte belge" iddiaları nedeniyle yeniden yargılama yapılması gerektiğini söyledi, "Ben Başbuğ hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu düşünüyorum. Darbe faaliyetlerinin içinde olan kişi sayısı 5-10’u geçmez." dedi.
 Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin "Yeniden yargılama" konusunda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da bir açıklama yaptı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre Eroğlu, "Yeni tanıklar ve sahte belge" iddialerı nedeniyle yeniden yargılama yapılması gerektiğini söyledi.

"Ben İlker Bağbuğ'un suçsuz olduğuna inanıyorum" diyen Eroğlu, "Ben günahsız yere birçok insanın cezaevinde tutulduğunu düşünüyorum. Biri bir plan ve seminer düzenlediğinde, listede ismi olanların ‘Ben gelmiyorum’ deme şansı da yoktur. Üstünün çağırdığı toplantıya katıldı diye bir insanı suçlu ilan etmek, darbe planlarının içinde göstermek son derece yanlıştır. Bunu planlayan veya darbe faaliyetlerinin içinde olan kişi sayısı 5-10’u geçmez. Ama 100 kişilik bir heyeti sorumlu tutmak kabul edilir değil" ifadelerini kullandı.

Yakından tanıdığı ve şuan cezaevinde olan bazı komutanlardan mektup aldığını söyleyen Eroğlu, "Suçun işlediği söylediği tarihte orada bile değildim. Bunu ispat ettim diyor. Bu nasıl bir şey? Bu mektupları dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e vermiştim." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tandoğan Güçbilmez :

iktidardaki politikacılara günaydınlar , akılları başlarına f harfi anlaşmazlığından sonra gelmeğe başladı buna da şükürler olsun balcığın güneşi kapatamıyacağını tüm iktidar mensupları yaşarak öğreniyorlar öğrenmenin ve akıl sahibi olmanın yaşı yokmuş

n.y.o. :

gnaydın sayın bakan

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar