banner864

Her yere türban planı 01 Kasım 2013, 16:11

1999 yılında Meclis'e türban sokma planının ilk aktörü olan Merve Kavakçı konuştu. O dönem Amerikan vatandaşı olduğu için milletvekilliği düşürülen Kavakçı türban konusunda sıranın TSK, emniyet ve yargıya geldiğini söyledi.
Bülent Ecevit'in tarihe damga vuran bu sözlerinin üzerinde 14 yıl geçti. 1999 yılında Meclis'ten kovulan türban 2013'te geri geldi. İlk türban provakasyonun baş aktörü olan Merve Kavakçı yeni durum üzerine konuştu. Kavakçı türban konusunda sıranın TSK, emniyet ve yargıya geldiğini söyledi. 

Atılan bu büyük ve çok olumlu adım, başörtüsü sorununun yargı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyette de çözümünü hızlandırmalıdır. Başörtüsü, insanlara bakışımızda, bir değişken olmaktan çıkana dek bu tutum sürdürülmelidir.

1999'da Meclis oturumunda yaşananlar sonra Merve Kavakçı milletvekili yeminini edemedi. Cumhuriyete türban kılıfıyla saldırma girişimi boşa çıkarıldı. Daha sonra Kavakçı'nın Amerikan vatandaşı ortaya çıktı, milletvekilliği düşürüldü. Kavakçı'nın seçim için YSK'ya başvurduktan 9 gün sonra yemin ederek ABD vatandaşı olmuştu. Kavakçı hem Amerikan vatandaşı hem türbanlı olarak Meclis'te yemin etmek istemişti.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

ya isci partisi yaninda olursunuz yada turkiyeyi bolucu yobazlara teslim edip bolunmeyi gerceklestirirsiniz

serkan acarel :

bu türban hevesini sergileyen zihniyet den hic birsey beklemiyorum. su an türkiye resmen geriye gidiyor, hemde öyle bir hizla geriye gidiyor ki, sonuc cok korkunc yani.

ozcan :

15 yasindaki kiz cocuklarimizin cocukluk yillarini, hayallerini yikip onlari zorla evlendiren, gerdege sokan sizler, cocuklarin sokaklarda dilenmesine, ayakkabi boyaciligindan, agir santiye islerinde kole gibi calismalarina goz yuman sizler kadinlarin evde tutulup, dayakla, silahla oldurulmelerine goz yuman sizler sizler nasil muslumansinizki sadece o turbanla gosteri yapip arkanizdaki o yalakaci, menfaetci erkeklerin siyasetine oyun oluyorsunuz? para icin, rant icin musluman olunmaz. heleki gosteri icin hic olunmaz. sizleri allaha havale ediyorum. beter olun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder